Меню
Знайти
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ

Біль у шиї

IVRЩо ми лікуємоБіль у шиї

Шия – особлива частина тіла, оскільки в ній розташовані життєво важливі артерії та кровоносні судини, які забезпечують мозок кров’ю та киснем. До того ж, шийний відділ хребта утворює спинномозковий канал, у якому розташований спинний мозок. Саме тому ігнорувати больові відчуття в області шиї не можна.

Причини болю в шиї

Фахівці Інституту вертебрології та реабілітації найчастіше мають справу з больовим синдромом у шиї, що виникає внаслідок структурних змін у хребті.

Основні причини болю в шиї:

 • Остеоартроз і остеохондроз шийного відділу хребта.
 • Виникнення цих захворювань хребта пов’язане зі зниженням фізичної активності та віковими змінами в організмі, в результаті чого порушується кровообіг і обмін речовин в області шийних хребців.
 • Травми хребта. Це можуть бути ушкодження самих хребців, їх зміщення, розтягнення м’язів і зв’язок шийного відділу хребта, а також пошкодження міжхребцевих дисків і суглобів.
 • Протрузія міжхребцевого диска шийного відділу хребта.
 • Міжхребцева грижа в шийному відділі хребта.
 • М’язовий спазм в області шиї. Різкий гострий біль у шиї виникає в результаті тривалого навантаження на шийний відділ хребта.
 • Відбитий біль. Виникає при захворюваннях і порушеннях роботи внутрішніх органів.
 • Захворювання нервової системи: тривала розумове й емоційне навантаження.
 • Порушення в роботі імунної системи: артрити та захворювання ревматичного характеру.
 • Інфекційні захворювання хребців або органів шиї. Біль у шиї може виникнути при захворюваннях щитовидної залози, гортані, трахеї, а також при запаленні лімфатичних вузлів.

Лікарі Інституту вертебрології та реабілітації рекомендують зробити діагностику та пройти повний курс лікування при виникненні незначних больових відчуттів у шиї, оскільки біль у шийному відділі хребта на ранніх стадіях можна вилікувати без хірургічного втручання.

Курс лікування болю в шиї в Інституті вертебрології та реабілітації складається з 5-10 сеансів і спрямований на повне усунення причин болю в шийному відділі хребта. Сеанси проводяться послідовно. Перерва між сеансами не повинна перевищувати один день.

Помітне зменшення болю в шиї пацієнт відчуває вже на перший-третій день після початку лікування, а поліпшення загального самопочуття настає після п’ятого сеансу лікування.

Курс лікування може починатися з усунення гострого больового синдрому та м’язових спазмів у шийному відділі за допомогою медикаментів, коли без ліків не можна обійтися. Для цього наші досвідчені лікарі застосовують лікувальні блокади хребта та суглобів, мультиін’єкції поживних і протизапальних препаратів.

Курс лікування болю в шиї

 1. Фізіотерапія. Після усунення гострого болю в шиї, фахівці Інституту вертебрології та реабілітації використовують ультразвук і електрофорез для стимулювання роботи м’язів і тканин, поліпшення кровообігу та насичення киснем пошкодженої зони.
 2. Ударно-хвильова терапія застосовується фахівцями, наприклад, в тих випадках, якщо біль у шиї відбиває болем між лопатками. Доктор може призначити курс лікування тільки після консультації.
 3. За допомогою корекції хребта наші лікарі усувають зміщення та відновлюють нормальне розташування хребців у шийному відділі хребта.
 4. Для усунення м’язового спазму в шиї фахівці Інституту вертебрології та реабілітації використовують лікувальний масаж. Метою масажу є усунення тривалої статичної напруги в м’язах шиї.
 5. Метод витягування хребта застосовується для усунення затискання нервових закінчень у шийному відділі хребта. Симптомом стиснених нервових корінців у шиї є оніміння пальців рук. Витягування хребта наші лікарі здійснюють за допомогою високотехнологічного обладнання після масажу, коли м’язи шиї знаходяться в розслабленому стані. Витягування хребта знімає навантаження з м’язів шийного та поперекового відділів хребта.
 6. Після основного курсу лікування для довгострокового ефекту обов’язково необхідні системні фізичні вправи. У спортзалі вправи на звичайних фітнес-тренажерах можуть бути досить небезпечними для здоров’я спини людини, оскільки навантаження на м’язи та суглоби повинні бути дозованими та контрольованими для людини з хворою спиною. Для цього у нас в Інституті використовується фінсько-німецька методика David – індивідуальний комплекс фізичних вправ, що складається з 12 сеансів занять на професійних медичних тренажерах David під наглядом досвідчених реабілітологів.

У період відновлення комплекс вправ допомагає зміцнити м’язи шийного відділу хребта, розподілити навантаження вздовж хребта та зробити більш рухливим плечовий пояс. Такі систематичні вправи на тренажерах David запобігають повторній появі болю в шийному відділі хребта та є ефективною профілактикою болю в шиї. 

Підписатись