Меню
Знайти
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Київ
Львів
Івано-Франківськ
Єдиний колл-центр в Києві 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22 сб-нд: з 9 до 20

Біль у шиї

 1. IVR
 2. Що ми лікуємо
 3. Біль у шиї

Шия – життєво важлива частина тіла, в якій розташовані спинний мозок («міст», що з'єднує головний мозок з рештою організму) і кровоносні судини (що забезпечують головний мозок кров'ю і киснем).

Больові відчуття в області шиї – тривожний сигнал проблем з шийним відділом хребта. Якщо на ранніх стадіях біль у шиї можливо усунути без операції, то хронічна проблема може потребувати хірургічного втручання.

Причини болю в шиї

Больові відчуття в області шиї можуть бути викликані:

 • протрузіями або грижами міжхребцевих дисків шийного відділу хребта – найпоширенішою і найбільш складною в лікуванні причиною болю;
 • зниженням фізичної активності та віковими змінами, що ведуть до спондилоартрозу та остеохондрозу шийного відділу хребта;
 • травмами хребта (ушкодженнями хребців, міжхребцевих дисків, м'язів і зв'язок);
 • міофасціальним синдромом (через навантаження, часом навіть незначні, на шийний відділ хребта);
 • віддзеркаленим болем, що виникає при захворюваннях внутрішніх органів;
 • хворобами нервової системи;
 • інфекційними захворюваннями хребців (туберкульоз, остеомієліт).

Також біль в шиї може виникнути при захворюваннях щитовидної залози, гортані, трахеї, запаленні лімфовузлів, ревматоїдному або псоріатичному артриті, хворобі Бехтерєва, ревматичній поліміалгії тощо.

Лікування болю в шиї

Будь-які, нехай незначні, больові відчуття в шиї не усуваються самі по собі, а тому вимагають консультації з фахівцем. Навіть якщо біль тимчасово відступив, з часом він, швидше за все, повернеться, але позбавлення від нього вимагатиме більш тривалого і складного лікування, аж до хірургічного втручання.

Курс лікування болю в шиї в Інституті вертебрології і реабілітації, в залежності від тяжкості стану пацієнта, включає від 5 до 15 сеансів. Завдання лікарів в процесі лікування не тільки зняти больовий синдром, але й усунути причини його появи. Лікувальний курс підбирається індивідуально і може включати:

 • першочергову допомогу – зняття гострого болю;
 • спеціальні техніки масажу;
 • м'які міофасціальні техніки;
 • корекцію хребта;
 • фізіотерапію;
 • ударно-хвильову терапію;
 • кінезіотерапію.

Якщо присутній гострий біль, то лікування починається зі зняття больових відчуттів і усунення запального процесу в шийному відділі. З цією метою може застосовуватися ін'єкційна терапія, а також певні міофасціальні техніки і метод «короткого важеля» – безболісного і безпечного впливу точно на потрібні ділянки хребта.

Для лікування болю в шиї також підключається фізіотерапія, що стимулює роботу м'язів, поліпшує кровообіг і обмінні процеси в м'яких тканинах і структурах хребта.

Вже на 1-3 день після початку лікування інтенсивність болю зменшується, а через 5 сеансів відбувається поліпшення загального самопочуття пацієнта. Сеанси проводяться послідовно, а перерва між ними не повинна бути довшою, аніж 1 день.

Реабілітація після болів в шиї

Результати, досягнуті в ході лікування, важливо закріпити за допомогою правильної реабілітації, тому що без достатньої рухової активності хребта, результати лікування будуть втрачені, а біль в шиї з часом повернеться.

Фізичні вправи необхідні для відновлення балансу і зміцнення м'язового корсету хребта. Це дозволяє розподілити навантаження на всі сегменти хребта рівномірно, щоб проблемні ділянки не піддавалися перенавантаженням.

Самостійні заняття в звичайному спортзалі часто більш небезпечні, ніж корисні через безконтрольні навантаження на м'язи і суглоби. В процесі реабілітації вправи повинні бути строго дозованими і проводитися під контролем фахівця відповідної кваліфікації.

Для занять з пацієнтами в Інституті вертебрології і реабілітації застосовується фінсько-німецька методика David – індивідуальний комплекс кінезіотерапії, що включає від 12 до 24 сеансів занять на безпечних професійних медичних тренажерах David під керівництвом кваліфікованих реабілітологів.

Систематичні заняття на тренажерах David запобігають повторній появі болю в шийному відділі і є ефективною профілактикою захворювань хребта.

Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка
Записатись на консультацію