Меню
Знайти
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Київ
Львів
Івано-Франківськ
‎(044) 360-70-50 (‎073) 360-70-50 (‎050) 360-70-50 ‎(098) 360-70-50

Електротерапія

IVRМетоди лікуванняЕлектротерапія

Електротерапія – лікування больових синдромів, захворювань нервової системи та м’язової атрофії дозованим застосуванням електричного струму, магнітних та електромагнітних полів. Лікування електротерапією застосовують у випадках посттравматичних, післяопераційних, реабілітаційних і профілактичних процедур.

Електротерапія допомагає нормалізувати стан і функціональну роботу хребта, суглобів, органів і тканин у тілі людини. Лікування імпульсним струмом використовують при захворюваннях спини, а також у разі сильних ударів та розтягнення зв’язок не в період загострення.

Як проходить курс лікування в Інституті вертебрології та реабілітації

Лікарі Інституту вертебрології та реабілітації розробляють програму лікування із застосуванням електротерапії індивідуально для кожного пацієнта.

Залежно від захворювання, курс лікування триває від 5 до 10 сеансів. Протягом перших 5 сеансів робота лікарів спрямована на зменшення больового синдрому. Із 5-го по 10-й сеанс наші спеціалісти працюють над тим, щоб повністю усунути причину болю в організмі. Проміжок між сеансами в середньому становить 1-2 дні, за необхідності процедура може проводитись щодня.

Після проходження лікування із застосуванням електротерапії можна зміцнити глибокі м’язи спини за допомогою занять на сучасних медичних тренажерах David. Це допомагає посилити ефективність сеансів, закріпити результат курсу лікування та запобігти будь-яким ускладненням у майбутньому.

Які види електротерапії використовують в Інституті вертебрології та реабілітації

В Інституті вертебрології та реабілітації під час лікування захворювань застосовують понад 20 видів струму. Наші лікарі можуть комбінувати різні методики електротерапії під час одного курсу лікування: з інтервалом у кілька днів види електротерапії можуть змінюватись.

  • Електростимуляція застосовується для того, щоб активізувати організм: стимулювати обмінні процеси, усунути гострий біль і млявість м’язів. Імпульсні струми розширюють судини та мають нейростимулюючий ефект. В Інституті вертебрології та реабілітації електростимуляція застосовується при болю після травм хребта й операцій на ньому, посттравматичному болю верхніх і нижніх кінцівок, а також у випадках хронічного тазового болю.
  • Гальванізація – метод, під час якого використовується постійний електричний струм невисокої напруги та невеликої сили. Цей метод знеболює та знімає запальні процеси в організмі. Застосовується також для посилення ефективності медикаментів, що призначені для лікування.
  • Електрофорез – можливість постійного електричного низькочастотного струму проводити лікарські препарати до організму без пошкодження шкірних покривів. Наші лікарі призначають електрофорез, коли необхідно розширити судини, зупинити запальний процес та усунути больовий синдром у тілі.
  • Діадинамотерапія передбачає лікування струмом високої частоти, низької напруги та великої сили. Цей вид лікування дає можливість зняти набряклість, спазм у м’язах, усунути больові відчуття, послабити запальний процес і стимулювати обмін речовин у тканинах.
  • Ампліпульстерапія – лікування, що базується на коливаннях струму: комбінація стимуляційної та гальмівної дії імпульсних струмів. В Інституті вертебрології та реабілітації сеанси ампліпульстерапії застосовуються в комплексній програмі лікування захворювань хребта та суглобів, використовуються при лікуванні хронічних больових синдромів, а також у процедурах післятравматичної та післяопераційної реабілітації.

Показання до лікування

В Інституті вертебрології та реабілітації електротерапія застосовується для лікування гострого та хронічного болю в тілі.

  • Хронічні больові синдроми в хребті та суглобах.
  • Захворювання опорно-рухового апарату: остеохондроз (також при остеохондрозі застосовується магнітотерапія), артрит, артроз, поліартрит, а також розтягнення зв’язок, переломи та забої.
  • Зниження тонусу м’язів («міотонічний синдром»).
  • Захворювання нервової системи.
  • Порушений кровообіг.

Утім, існують обмеження в застосуванні кожного окремого виду електротерапії. Лікування електротерапією протипоказане під час вагітності, за наявності серцево-судинних захворювань, новоутворень та онкологічних захворювань, утворенні гнійних запальних процесів, а також у разі індивідуальної непереносимості електричного струму.

Записатись на консультацію