Меню
Знайти
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Київ
Львів
Івано-Франківськ
‎(044) 360-70-50 (‎073) 360-70-50 (‎050) 360-70-50 ‎(098) 360-70-50

Міжхребцева грижа

IVRЩо ми лікуємоМіжхребцева грижа

Грижа міжхребцевого диска — захворювання опорно-рухового апарату, яке характеризується зміщенням внутрішньої частини міжхребцевого диска з розривом фіброзного кільця (його зовнішньої оболонки) і може супроводжуватися болем у спині.

В Інституті вертебрології та реабілітації міжхребцеві грижі лікують без операції в 95% випадків. Це можливо завдяки нашому головному підходу, який полягає в поліпшенні кровообігу і живлення міжхребцевих дисків. Достатнє харчування відновлює природну регенерацію хребта.

Для досягнення даного ефекту в наших клініках вдаються до:

  • корекції хребта методом «короткого важеля»;
  • міофасціального масажу;
  • фізіотерапевтичних процедур;
  • медикаментозної терапії;
  • кінезіотерапії (лікування рухом) на медичних тренажерах David.

Лікувальний комплекс підбирається індивідуально для кожного пацієнта, виходячи з його стану.

Міжхребцева грижа: симптомимежпозвоночная грыжа

  • Для грижі шийного відділу характерна біль в шиї, що віддає в руку, грудний відділ і/або надпліччя. Порушується кровопостачання головного мозку, можуть виникнути мігрені, слабкість, запаморочення.
  • Для грижі грудного відділу характерна біль в грудній клітці, між ребер і в спині. Також може з'явитися фантомне відчуття болю в серці (псевдокардіалгія).
  • Для грижі поперекового відділу характерні хронічні або гострі болі в попереку, які можуть поширюватися на стегна, гомілку, ноги і навіть стопи. Можливе оніміння і поколювання в сідницях, області промежини і ногах, а також порушення функцій внутрішніх органів.

Консервативне лікування міжхребцевої грижі в Інституті вертебрології та реабілітації

Комплексний курс лікування міжхребцевої грижі в Інституті вертебрології та реабілітації спрямований на процеси, які призвели до утворення грижі, і здійснюється без хірургічного втручання.

Курс лікування складається з двох етапів:

1. Інтенсивна терапія включає широкий спектр медичних процедур і передбачає 5-15 сеансів з перервами в 1-2 дня. Зменшення значних больових відчуттів найчастіше відбувається вже після другого-третього сеансів.

2. Кінезіотерапія (реабілітація) на медичних тренажерах David передбачає, в середньому, від 24 до 36 занять. Метою кінезіотерапії є відновлення рухової активності та опорно-рухової функції, позбавлення від залишкових неврологічних ускладнень і зміцнення м'язового корсету. Кінезіотерапія є найважливішим етапом лікування міжхребцевої грижі і дозволяє досягати стійких результатів.

Після усунення гострого больового синдрому лікування спрямоване на усунення причини болю і захворювання в цілому.

У тих випадках, коли лікарі Інституту вертебрології та реабілітації бачать, що пацієнтові не обійтися без операції, ми не пропонуємо консервативне лікування, а рекомендуємо звернутися в спеціалізовану клініку для діагностики і, за необхідності, проведення оперативного втручання.

Чому грижа хребта викликає больові відчуття?

Найчастіше грижа диска провокує міофасціальний больовий синдром і компресію нервових структур. Саме вони стають причиною неприємних відчуттів.

Міофасціальний больовий синдром — це стійке напруження одного або декількох м'язів з порушенням пропріоцептивної регуляції (відчуття м'язів відносно один одного) внаслідок стійкого запалення оболонки м'яза, в результаті чого вони не можуть розслабитися.

Також хребетна грижа може мати компресійний вплив на нервові структури, корінці спинномозкових нервів, спинний мозок і його оболонки. У більшості випадків компресія значно посилюється запальним процесом, набряком і спазмом м'язових структур. Можливе і порушення рухливості в ураженому грижею сегменті — так званий функціональний блок.

Для успішного лікування міофасціального больового синдрому потрібна злагоджена робота висококваліфікованого масажиста і лікаря.

Особливості лікування міжхребцевих гриж

Лікування міжхребцевої грижі може бути успішним тільки за умови глибокого розуміння особливостей обміну речовин в міжхребцевих дисках і цілісному сприйнятті біомеханіки всіх структур хребта (суглоби, диски, зв'язки, м'язи і нервові структури).

Ключовою особливістю обміну речовин в міжхребцевих дисках є відсутність в них кровообігу, тобто судин, які забезпечували б їх кровопостачанням. Ця особливість робить міжхребцевий диск дуже вразливим. У ньому досить легко виникає дефіцит поживних речовин і кисню.

Міжхребцевий диск отримує поживні речовини з навколишніх тканин. Швидкість цього процесу безпосередньо залежить від рухливості в сегментах хребта.

Принципове значення для успішного лікування міжхребцевої грижі має відновлення рухливості у всіх сегментах хребта, і особливо в тих, де є патологічні зміни.

Для цього в Інституті вертебрології та реабілітації використовується м'яка техніка мануальної терапії — корекція методом «короткого важеля», яка відрізняється щадним впливом на хребет і не може нашкодити навіть при наявності великої міжхребцевої грижі.

Для усунення запального процесу і набряку спинномозкових структур використовуються протизапальні блокади або інша протизапальна та протинабрякова терапія (внутрішньом'язові ін'єкції, фізіотерапія).

Реабілітація після хірургічного лікування міжхребцевих гриж

У наших клініках проводиться реабілітація також і після оперативного лікування гриж. Як правило, такий реабілітаційний курс включає відновлювальні медичні масажі, фізіотерапевтичні процедури і кінезіотерапію.

Реабілітація проводиться під постійним наглядом лікаря і починається не раніше, ніж через 6 тижнів після оперативного втручання. У випадку з заняттями на медичних тренажерах, переважно їх можна починати вже через 6 місяців після проведення операції.

Записатись на консультацію