Меню
Знайти
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Київ
Львів
Івано-Франківськ
‎(044) 360-70-50 (‎073) 360-70-50 (‎050) 360-70-50 ‎(098) 360-70-50

Міжхребцева грижа

IVRЩо ми лікуємоМіжхребцева грижа

Ми лікуємо міжхребцеві грижі без операції у 95% випадків. Наш головний принцип для лікування грижі без операцій – покращення живлення міжхребцевих дисків, щоб відновити їхню регенерацію природним чином.

Для цього ми використовуємо цілий комплекс методів: корекція хребта методом «короткого важеля», медичний масаж, лікування рухом на медичних тренажерах David, фізіотерапевтичні процедури. Наші лікарі підбирають комплекс методів лікування для кожного пацієнта індивідуально, залежно від його стану.

Які симптоми міжхребцевої грижі?

міжхребцева грижаГрижа шийного відділу характеризується такими симптомами, як біль у шиї, який віддає в руку, грудний відділ, надпліччя. Порушується мозковий кровообіг, можуть виникати головні болі, слабкість, запаморочення.

Грижа грудного відділу характеризується компресією спинного мозку та його корінців, що призводить до болю у грудній клітці, між ребрами та у спині.

Грижа поперекового відділу характеризується хронічним болем у попереку, що посилюється під час виконання будь-яких фізичних навантажень. Больові відчуття можуть переходити на стегна, гомілку, ноги та навіть стопи, може виникати оніміння та поколювання у ногах. 

 

 

Консервативне лікування міжхребцевої грижі в Інституті вертебрології та реабілітації

На початкових стадіях грижа міжхребцевих дисків може викликати функціональні блоки – нерухомість окремих ділянок хребта. Тому на ранніх стадіях захворювання добре працює застосування лікарем корекції хребта методом «короткого важеля», у результаті якого ефективно знімається нерухомість сегментів хребта. Медичний масаж сприяє усуненню м’язових спазмів, які негативно впливають на дегенеративно змінений диск, а також значно покращує кровонаповнення диска. Фізіотерапевтичні процедури, зокрема лазерне лікування, покращують живлення міжхребцевих дисків, що сприяє зменшенню грижі у розмірах, що є особливо важливим на пізніх стадіях розвитку грижі, коли наявний сильний біль.

Як проходить лікування рухом міжхребцевої грижі у Центрі зміцнення хребта та суглобів при Інституті?

Для закріплення результату на довгий період у нашому Центрі зміцнення хребта та суглобів при Інституті використовують німецько-фінську методику лікування рухом із застосуванням високотехнологічних тренажерів David. Наші медичні тренажери оснащені вбудованим комп’ютерним контролем, спеціальними обмежувачами руху нецільових м’язів, які роблять заняття максимально безпечними для спини. Всі заняття проходять із залученням досвідчених реабілітологів і під наглядом лікаря.

Як ми проводимо реабілітацію після хірургічного лікування міжхребцевої грижі?

В Інституті ми також проводимо реабілітаційний курс після хірургічного лікування грижі, який зазвичай містить відновлюваний курс медичного масажу, магнітно-лазерну терапію для реабілітації. Реабілітація проводиться під постійним наглядом лікаря та не раніше, ніж через 1-3 місяці після проведення операції.

А в Центрі зміцнення хребта та суглобів також можна пройти реабілітацію рухом через 4 місяці після проведення операції.

Якщо ж ми бачимо, що людині в її ситуації без операції не обійтися, то у цих окремих випадках не пропонуємо консервативне лікування, а рекомендуємо звернутись до спеціалізованої клініки для діагностики та, за необхідності, проведення оперативного втручання.

Мета реабілітаційних заходів:

  • відновлення рухової активності;
  • відновлення опорно-рухової функції;
  • позбавлення від залишкових неврологічних ускладнень;
  • зміцнення м’язового каркасу.
Записатись на консультацію