Меню
Знайти
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ

Остеохондроз

IVRЩо ми лікуємоОстеохондроз

Остеохондроз – це захворювання, яке уражає тканини хребта та міжхребетні диски. До основної групи ризику входять люди віком старші 40 років, хоча перші ознаки захворювання можуть проявлятись ще в підлітковому віці. Цікавим є те, що до захворювання схильні як люди, які ведуть малорухливий спосіб життя, так і ті, хто піддають себе надмірним фізичним навантаженням. Також більше за інших схильні до остеохондрозу жінки, які носять незручне взуття, високі підбори; люди з надмірною вагою; курці.

Які етапи виникнення хвороби, і як ми лікуємо остеохондроз в Інституті вертебрології та реабілітації?

Остеохондроз розвивається поступово, у кілька етапів.

На першому етапі відбувається порушення кровообігу та, як наслідок, порушення обміну речовин, в результаті втрати води міжхребетні диски втрачають міцність і гнучкість.

Для лікування остеохондрозу на цій стадії ми найчастіше застосовуємо лікувальну фізкультуру та курс масажу. Також на основі Інституту вертебрології та реабілітації успішно функціонує Центр зміцнення хребта та суглобів, де можна пройти курс лікування рухом на медичних тренажерах David. Живлення та еластичність міжхребцевих дисків значно покращується саме під час руху. Для повного одужання пацієнту, можливо, треба буде системно змінити спосіб життя.

На другій стадії захворювання міжхребцеві диски деформуються, внаслідок чого зменшується відстань між хребцями. На третьому етапі у фіброзному кільці диска (зовнішня оболонка міжхребцевого диска) утворюються тріщини або, іншими словами, відбувається вип’ячування частини міжхребцевого диска, так звана протрузія.

Найефективнішим методом лікування на цьому етапі є масаж у комплексі з мануальною терапією. Також в окремих випадках може застосовуватись фізіотерапія.

На останній стадії остеохондроз може призвести до викривлення хребта та обмеження рухливості.У чотирьох випадках із п’яти досягти одужання можна за допомогою корекції хребта та фізіотерапії. В іншому випадку не обійтися без хірургічного втручання. У нас в Інституті вертебрології та реабілітації досвідчений лікар підбере для Вас індивідуальну програму лікування, залежно від етапу розвитку захворювання та загального стану.

Остеохондроз може впливати на різні відділи хребта: шийний, попереково-крижовий, грудний та зрідка – відразу кілька відділів.

Шийний остеохондроз характеризується напруженням, а також відчуттям поколювання в м’язах шиї. Біль може також носити прострілюючий характер, віддавати в області потилиці, лопаток, рук. Остеохондроз шийного відділу є однією з причин головних болів і безсоння та може навіть викликати оніміння язика.

Грудний остеохондроз характеризується різкими короткочасними болями в грудній клітці, відчуттям здавлення, а також міжреберним болем.

Поперековий остеохондроз викликає біль у попереку, який може віддавати в ноги, зокрема викликати втрату чутливості або озноб у ногах. Це захворювання може викликати порушення в роботі органів черевної порожнини, сечостатевої системи, запалення сідничного нерва. 

Підписатись