Меню
Знайти
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Київ
Львів
Івано-Франківськ
Єдиний колл-центр в Києві 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22 сб-нд: з 9 до 20

Остеохондроз

  1. IVR
  2. Що ми лікуємо
  3. Остеохондроз

Остеохондроз – це захворювання, яке вражає всі структури хребта, міжхребцеві диски, хрящову і кісткову тканини, зв'язки, суглобові капсули.

В основній групі ризику знаходяться люди старше 40 років, хоча перші ознаки захворювання можуть проявлятися ще в підлітковому віці.

Що цікаво, до захворювання схильні в однаковій мірі і люди, які ведуть малорухливий спосіб життя, і ті, хто піддає себе надмірним фізичним навантаженням.

ПРИЧИНИ І СИМПТОМИ ВИНИКНЕННЯ ОСТЕОХОНДРОЗУ

ЯКІ ЕТАПИ ВИНИКНЕННЯ ХВОРОБИ, І ЯК МИ ЛІКУЄМО ОСТЕОХОНДРОЗ В ІНСТИТУТІ ВЕРТЕБРОЛОГІЇ І РЕАБІЛІТАЦІЇ?

Найбільш поширена причина остеохондрозу, це відсутність достатнього регулярного рухового навантаження на всі відділи хребта, або надмірне навантаження.

Хребет - руховий орган, і для його повноцінного функціонування необхідний систематичне рух, достатній за обсягом і за кількісним показником в кожному з хребетно-рухових сегментів (утворених суміжними хребцями). На жаль, повсякденна офісна робота цьому не сприяє).

Відповідно, в деяких відділах хребта виникає дефіцит рухової активності, а це в свою чергу, призводить до уповільнення обмінних процесів в даній ділянці хребта.

Хрящова тканина суглобів хребта, а особливо міжхребетні диски, отримують живлення дифузно, з навколишніх тканин і суглобової рідини, а швидкість даного процесу залежить від рівня рухової активності.  Під час руху відбувається чергування двох фаз: міжхребетні диски стискаються, а потім повертаються в початковий стан, те ж саме, тільки в меншому ступені, відбувається і з хрящовою тканиною суглобів хребта. Такі механічні процеси значно прискорюють процес дифузії поживних речовин і виведення продуктів обміну.  Якщо рівень обмінних процесів в тканинах хребта не достатній, то відбуваються структурні зміни, тіла хребців стають менш щільними, більше схильні до травматизації, міжхребетні диски втрачають свою еластичність і знижуються по висоті.

У процесі подібних змін, пульпозное ядро ​​диска дегідратируєтся, зменшується у розмірах і стає більш твердим, а навколишнє фіброзное кільце стає менш еластичним і схильним до деформації.

Після зазначених змін, будь-яке несподіване навантаження на хребетно-руховий сегмент призводить або до розриву фіброзного кільця і ​​утворення міжхребцевої грижі, або до продавлювання твердим пульпозним ядром кісткової тканини хребця, який втратив свою щільність і механічну стійкість, в результаті нестачі трофічних процесів, і утворення грижі Шморля.

Остеохондроз розвивається поступово, на даний процес йдуть роки.

Відповідно, швидке відновлення хребта неможливе.  Досить швидко можливо усунути симптоми захворювання такі як, біль, обмеження рухливості, а для відновлення структури і функції хребта потрібен час і не мала старанність з боку лікаря та пацієнта. 

ВИДИ ОСТЕОХОНДРОЗУ

Остеохондроз і його лікування може зачіпати різні відділи хребта: шийний, попереково-крижовий, грудний, і в більш складних випадках - відразу кілька відділів.

 Шийний остеохондроз характеризується хворобливістю в області шиї.  Біль може носити прострілюючий характер, віддавати в голову, в область лопаток, надпліччя, в руки.

 Остеохондроз шийного відділу є однією із причин головного болю, головозапаморочення і безсоння.

 Грудноий остеохондроз характеризуєтся  болями в грудній клітці, здавлюючими відчуттями, а також болем, зв’язаним з актом дихання.

 Поперековий остеохондроз викликає біль у попереку, яка може віддавати у ногу, в том числі викликати втрату чутливостіабо призводити до слабкості в ногах. Це захворювання може викликати порушення в роботі органів малого тазу.

В ЧОМУ ЗАКЛЮЧАЄТСЯ КОМПЛЕКСНЕ ЛІКУВАННЯ ОСТЕОХОНДРОЗУ?

Для комплексної оцінки стану хворого обов'язковим є візуальне, мануальне і інструментальне обстеження пацієнта. 

В Інституті вертебрології і реабілітації, досвідчений лікар підбере для Вас індивідуальну програму лікування в залежності від етапу розвитку захворювання і загального стану. 

Завдяки багаторічному досвіду і відпрацьованій методиці лікування, наші фахівці в змозі не тільки усунути симптоми захворювання,а і відновити структуру і функції хребта.

Для реабілітації пацієнтів з остеохондрозом використовується високотехнологічне обладнання і фінсько-німецька методика DAVID.

Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка
Усього голосів: 2
Середня оцінка: 4
Записатись на консультацію