Меню
Знайти
Київ
Львів
Івано-Франківськ
Єдиний колл-центр в Києві
Пн-Пт: з 7:30 до 21:00
Сб: 8:00-20:00
Нд: 9:00-18:00

Радикуліт

  1. IVR
  2. Що ми лікуємо
  3. Радикуліт

Радикуліт - це не окреме захворювання, а синдром, який розвивається на тлі інших патологічних змін у хребті. Часто вони протікають безсимптомно, і людина навіть не знає про них, поки не відбудеться загострення. Це обов'язково потрібно враховувати при лікуванні радикуліту. Симптоматичної терапії в цьому випадку недостатньо — потрібно виявити причину розвитку синдрому та провести комплексне лікування. Без цього радикуліт може перейти в хронічну форму та часто загострюватися.

Найчастіше радикуліт розвивається гостро та супроводжується різким і сильним болем, який може поширюватися на інші ділянки тіла, а також обмеженням рухливості в ураженій області. Дані симптоми з'являються в результаті защемлення нервових корінців, розташованих уздовж хребта, та запального процесу. Через це радикуліт часто називають корінцевим синдромом.

Раніше радикуліт розвивався переважноу людей старшого віку. Протягом останніх десятиліть даний синдром все частіше зустрічається й у молодих людей. Це пов'язано із поширенням захворювань опорно-рухового апарату. Організм людини еволюційно налаштований на високу фізичну активність, але в результаті зміни способу життя вона значно зменшилася. На тлі цього в організмі поступово починають відбуватися патологічні зміни, що провокують розвиток захворювань.

 Симптоми радикуліту 

Радикуліт, зазвичай, вражає область попереку, але також він може розвиватися в області грудного та шийного відділів хребта. Залежно від локалізації патологічного процесу симптоми можуть трохи відрізнятися.

Найхарактернішими проявами радикуліту є:

  • різкий гострий біль у спині або шиї;
  • посилення болю під час рухів (або руху);
  • поширення болю на інші ділянки тіла;
  • обмеження рухливості у спині та кінцівках;
  • порушення чутливості шкіри у місці ураження.

Найбільш вираженими симптомами радикулопатії є гострий біль, так звані простріли, та одночасне обмеження рухливості. Через запалення та защемлення нервів найменші рухи можуть викликати різке посилення болю, через що відбувається м'язовий спазм та рухливість практично блокується.

При ураженні попереку біль може поширюватися на область сідниць, стегон, гомілок та навіть п'ят. При грудному радикуліті вона може відчуватися між ребер, а шийному — у потилиці, лопатках, плечах та руках. 

Причини розвитку радикуліту 

Говорячи про радикуліт, багато хто плутає його справжні причини з факторами, що провокують розвиток або загострення синдрому. Радикулопатія є вторинним захворюванням, яке розвивається тільки на тлі інших патологій.

Причинами розвитку радикуліту можуть бути:

  • пошкодження хребта через травми, в тому числі старі;
  • протрузії міжхребцевих дисків;
  • грижі;
  • асиметричність м'язового корсета спини;
  • надмірне або одностороннє навантаження на хребет.

Радикулопатія характеризується защемленням або травматизацією корінців спинномозкових нервів, які у свою чергу викликають запалення. Дані процеси відбуваються при захворюваннях хребта. Однак спровокувати їх розвиток, а отже і радикуліт, можуть сильні фізичні навантаження, різкі неакуратні рухи, переохолодження, інфекційні хвороби та травми спини. 

Діагностика та лікування 

Пацієнти звертаються за медичною допомогою в основному, коли радикуліт протікає гостро. Щоб максимально швидко зняти біль та зменшити вираженість інших симптомів, застосовують інтенсивну терапію. При наявності показань лікар проводить лікувальну блокаду хребта. Це ін'єкційна методика, яка передбачає введення невеликих доз препаратів у вогнище патологічного процесу. За рахунок місцевого впливу ін'єкція забезпечує моментальне зняття болю, а також забезпечує виражений протизапальний ефект. Це сприяє зменшенню набряку та поліпшенню рухливості ураженого радикулітом сегменту. 

Під час першої консультації лікар також проводить огляд пацієнта, вивчає його симптоми та історію хвороби. Зіставивши дані, фахівець визначає діагноз, який став причиною розвитку радикуліту. Іноді для підтвердження або уточнення діагнозу він може направити пацієнта на інструментальні обстеження.

Як лікувати радикуліт далі, лікар вирішує в залежності від основного діагнозу, який і спровокував развиток синдрому.  Лікувати радикуліт тільки симптоматично не можна. Якщо не виявити основний діагноз та не провести відповідне лікування, захворювання може прогресувати, загострюватися та часто викликати розвиток радикуліту.

В Інституті вертебрології та реабілітації лікування радикуліту проводять у всіх філіях Києва та інших міст. Ознайомитися з вартістю послуг можна в розділі «Ціни».

 

Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка
Усього голосів: 238
Середня оцінка: 4.4