Меню
Знайти
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Київ
Львів
Івано-Франківськ
Єдиний колл-центр в Києві 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22 сб-нд: з 9 до 20

Сколіоз

Сколіотичною поставою називається бічне відхилення хребта тільки в одному відділі (грудному або поперековому) без структурних змін у хребцях і дисках. Якщо вчасно не звернутись по кваліфіковану допомогу, сколіотична постава прогресує у сколіоз.

Відмінність сколіозу від сколіотичної постави

При сколіотичній поставі викривлення хребта зазвичай виникає внаслідок слабкості або перенапруги глибоких м’язів, що підтримують хребет, і тимчасово зникає, якщо цілеспрямовано встати рівно або лягти на тверду поверхню. Сколіотична постава характеризується єдиним викривленням у фронтальній площині хребта, асиметричним положенням плечей.

Сколіоз характеризується стійким викривленням у одній або декількох площинах, які не зникають при випрямленні спини. Важливою відмінністю від сколіотичної постави також є те, що тазові кістки при сколіозі розташовані асиметрично.

Види сколіозу

  • Грудний або торакальний сколіоз характеризується викривленням у грудній зоні хребта.
  • Торако-люмбальний сколіоз характеризується викривленням у місці переходу грудної зони у поперекову зону.
  • Люмбальний сколіоз характеризується викривленням у зоні попереку.

Ступені сколіозу:

Сколіоз 1-го ступеня характеризується асиметричними тазовими кістками та плечима, а також сутулістю.

Сколіоз 2-го ступеня вже характеризується торсією (розворотом хребців навколо вертикальної осі), опусканням таза на стороні викривлення, кут викривлення фіксований та знаходиться на рівні 10-20 градусів.

Сколіоз 3-го ступеня характеризується наявністю ознак сколіозу попередніх ступенів, ослабленням м’язів живота, випиранням передніх ребрових дуг, кут викривлення досягає 20-40 градусів.

Сколіоз 4-го ступеня відрізняється значною деформацією хребта, наявністю реберного горба, рентгенограма показує кут викривлення більше 40 градусів.

 Сколіоз 

Які причини виникнення сколіозу?

Найчастіше сколіоз виникає в юнацькому та підлітковому віці. Це пов’язано з періодом активного росту, коли в дітей та підлітків швидко розвивається опорно-руховий апарат, а м’язи часто не «встигають» за ним. Хребет гнучкий, але слабкі м’язи не тримають спину, і з’являються різні викривлення постави.

Якщо на момент виникнення хвороби не звернути уваги, сколіоз буде прогресувати, і до повноліття хребет буде вже дуже викривлений. Також причинами можуть бути вроджена деформація хребта, наслідки захворювань опорно-рухового апарату, малорухливий спосіб життя, ускладнення після операцій тощо.

Гарна новина полягає в тому, що у більшості випадків легкі ступені сколіозу виліковуються. Але це вимагає максимальної мотивації та бажання вилікуватись у самої людини, адже необхідні системні фізичні навантаження для м’язового корсету, що підтримує хребет.

Як відбувається лікування сколіозу в Інституті вертебрології та реабілітації?

Наші лікарі проведуть діагностику хребта на первинній консультації, а також за необхідності комп’ютерне тестування м’язового корсету на медичних тренажерах David і призначать терапію, враховуючи Ваші індивідуальні потреби та можливості.

Лікувальний масаж покращує кровообіг м’яких тканин, опрацьовує глибокі м’язи, що підтримують хребет. Магнітна терапія знімає внутрішньотканинний ефект, а електротерапія підвищує тонус ослаблених м’язів, із яких складається природний м’язовий корсет хребта.

Аби сколіотична постава не прогресувала у сколіоз, а сколіоз не прогресував у значну деформацію хребта, фахівці Інституту вертебрології та реабілітації рекомендують звертатися по кваліфіковану медичну допомогу на ранніх етапах виникнення асиметрії в хребетному стовпі.

Лікування викривлення хребта в Інституті вертебрології та реабілітації починають із комплексної діагностики, після чого наші фахівці розробляють курс лікування сколіозу індивідуально для кожного пацієнта. Цей курс лікування передбачає лікувальний масаж, магнітну терапію й електротерапію. 

Для закріплення результатів лікування на тривалий час лікарі Інституту вертебрології та реабілітації розробляють для пацієнта індивідуальний курс лікування рухом із використанням професійних медичних тренажерів David. При сколіозі м’язи правої та лівої сторони спини розвинені асиметрично, не здатні утримувати хребет у нормальному положенні.

Тому для сколіозу 1-2 ступеню фізичні вправи, спрямовані на усунення дисбалансу, є основним методом лікування. Лікування починається з комп’ютерної діагностики, що чітко показує, які м’язи розвинені асиметрично, після чого лікар і реабілітолог вибудовують програму лікування у такий спосіб, щоб скорегувати дисбаланс у м’язах опорно-рухового апарату та зміцнити м’язовий корсет хребта.

Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка
Усього голосів: 3
Середня оцінка: 4.3
Записатись на консультацію