Меню
Знайти
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Київ
Львів
Івано-Франківськ
Єдиний колл-центр в Києві 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22 сб-нд: з 9 до 20

Остеопатія

Остеопатія є одним із видів мануальної терапії. Її методики застосовують при захворюваннях опорно-рухового апарату та рідше внутрішніх органів. Дана техніка належить до альтернативної медицини та не передбачає використання лікарських засобів. В Інституті вертебрології та реабілітації її застосовують в комплексному лікуванні захворювань хребта та суглобів. Остеопатія дозволяє прискорити процес одужання та підвищити ефективність курсу лікування або профілактики.

Показання до остеопатичного лікування

Чи необхідно пацієнтові остеопатичне лікування, лікар-остеопат вирішує після огляду та діагностики.

Найчастіше остеопатію застосовують при:

 • порушеннях постави;

 • асиметричному розвитку м'язів;

 • сколіозі, кіфозі і лордозі;

 • протрузіях;

 • грижах міжхребцевих дисків;

 • хворобах суглобів;

 • патологіях внутрішніх органів.

Остеопатичне лікування може бути призначено при різних захворюваннях, однак частіш за все в комплексній терапії.

Види остеопатії в Інституті вертебрології та реабілітації

Залежно від того, з якими зонами організму проводиться робота, виділяють три види остеопатії:

 • структурна;

 • вісцеральна;

 • краніосакральна.

Методами структурної остеопатії працюють з опорно-руховим апаратом. Її застосовують в лікуванні захворювань хребта, суглобів, м'язів, зв'язок та сухожиль.

Краніосакральна остеопатія сприяє відновленню правильного розташування кісток черепа, хребетного стовпа та таза.

За допомогою вісцерального масажу лікують хвороби внутрішніх органів.

При цьому необхідно враховувати, що далеко не при всіх захворюваннях остеопатія може допомогти. Наприклад, лікування неврозів остеопатичними методами недоцільно.

Переваги остеопатичного лікування

Остеопатія спрямована на усунення причин розвитку хвороби. Вважається, що завдяки її методам в організмі людини активуються процеси саморегуляції та самовідновлення. За рахунок цього прискорюється процес одужання.

Остеопатичне лікування сприяє:

 • відновленню фізіологічного розташування та повноцінного функціонування всіх компонентів опорно-рухової системи;

 • нормалізації кровообігу та лімфотоку в м'яких тканинах.

Дані ефекти дуже важливі при захворюваннях хребта та суглобів. Остеопатія передбачає м'який вплив на певні ділянки організму. Будучи практично повністю безпечною методикою, вона забезпечує усунення оборотних змін в структурі та функціонуванні кістково-м'язової системи.

Також за рахунок роботи з м'якими тканинами остеопатія сприяє нормалізації в них крово- і лімфотоку. За рахунок цього поліпшується живлення кісткових тканин, які через відсутність кровоносних судин, отримують корисні речовини тільки з навколишніх тканин. У свою чергу поліпшення харчування кісток прискорює процес лікування захворювань.

Згідно відгукам пацієнтів, вже після першого сеансу остеопатичного масажу дехто відчуває зменшення болю та покращення самопочуття. Однак в повній мірі ефективність остеопатії проявляється після циклу сеансів.

Також потрібно враховувати, що остеопатичне лікування є максимально безпечним та ефективним тільки тоді, коли його проводить досвідчений фахівець. В Інституті вертебрології та реабілітації остеопат - це лікар з повною медичною освітою та багаторічним досвідом роботи.

Остеопатія підходить для лікування людей будь-якого віку та має вкрай мало протипоказань. При цьому проводити сеанс дитині може лише дитячий остеопат, оскільки особливості структури опорно-рухового апарату у дорослих та дітей відрізняються.

Як проходить курс остеопатичного лікування

Сеанси остеопатичного лікування займають близько 30-60 хвилин. Вони безболісні та максимально безпечні. В рамках одного курсу проводять в середньому 7-15 сеансів. Перерва між ними може становити 4-7 днів або менше.

Оскільки остеопатія не є самостійним методом лікування, її застосовують в комплексі з іншими видами терапії.

В Інституті вертебрології та реабілітації остеопатичне лікування проводять лише кваліфіковані фахівці, які отримали досвід не лише в Україні, а й за кордоном. Дізнатися вартість сеансу можна в розділі «Ціни».

Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка
Усього голосів: 9
Середня оцінка: 4.2
Записатись на консультацію