Меню
Знайти
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Київ
Львів
Івано-Франківськ
Єдиний колл-центр в Києві 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22 сб-нд: з 9 до 20

PRP-терапія

 1. IVR
 2. Методи лікування
 3. PRP-терапія

PRP-терапія — це багатофункціональна методика, яку застосовують у різних областях медицини, таких як дерматокосметологія, стоматологія, гінекологія, хірургія. Широке застосування знайшов плазмоліфтинг в ортопедії та травматології. Популярність технології обумовлена ​​її високою ефективністю, а також, що важливо, безпекою. Йдеться про ін'єкції власної плазми пацієнта, а позитивний лікувальний ефект досягається завдяки активації внутрішніх резервів організму.

PRP-терапія в травматології та ортопедії

PRP-уколи з плазми крові добре себе зарекомендували у лікуванні захворювань опорно-рухового апарату. За допомогою цієї малоінвазивної методики швидко знімається запалення м'язів і сухожиль, відновлюється рухливість в суглобах і хребті, забезпечується знеболювальний ефект після ударів, переломів та розтягнень. Саме тому процедура аутоплазменної терапії застосовується у професійному спорті.

Однак використовують її також за вікової деформації колінних, тазостегнових, плечових суглобів, в післяопераційний період, для лікування побутових травм, хронічних хвороб локомоторної і пов'язаної з нею нервової систем.

Як працює PRP-терапія

Принцип роботи Platelet Rich Plasma терапії, — так розшифровується абревіатура, яка в перекладі означає «збагачена тромбоцитами плазма», — заснований на стимулювальних і регенерувальних функціях тромбоцитів.

Тромбоцити, крім усім відомої функції згортання крові, також виконують функцію активаторів фібробластів: клітин, відповідальних за продукування білків еластину і колагену. З їхньої допомогою й відбувається прискорена регенерація різних тканин організму, зокрема хрящової та кісткової.

Як отримують збагачену тромбоцитами кров

У спеціальний апарат (центрифугу) поміщають пробірку з венозною кров'ю, яку беруть у пацієнта безпосередньо перед процедурою PRP-терапії (від 20 до 60 мл, кількість залежить від стадії захворювання). У спеціальному режимі роботи центрифуги отримують тромбоцитарну аутоплазму, тобто плазму, збагачену тромбоцитами. Далі її набирають у шприц і вводять безпосередньо у хвору зону. Залежно від патології це може бути або суглоб, або м'яз.

Показання до PRP-терапії

В ортопедії, травматології та неврології процедура добре себе зарекомендувала під час лікування великого спектру захворювань. Плазмоліфтинг дає відмінні результати під час лікування суглобів, наприклад, затребувана PRP-терапія колінного суглоба. В хрящовій тканині організму людини відсутні капіляри, отже, і кровотік, який відповідає за здатність до регенерації. Поживними речовинами суглоби насичує синовіальна рідина, яка в них знаходиться. Але вона не в силах впоратися з патологічними процесами, тому широко застосовують ін'єкції плазми в колінний і інші суглоби. Тоді тромбоцити ефективно сприяють відновленню хрящів.

Коли застосовується PRP-терапія:

 • за артрозу та артриту;

 • за остеохондрозу;

 • за міофасциального синдрому;

 • за тендиніту;

 • за остеофіту;

 • за бурситу;

 • за периартриту;

 • за реабілітації після травм та операцій;

 • за розриву зв'язок та м'язів тощо.

Лікувальний ефект від PRP-терапії

Терапевтичний ефект від процедури можна відчути після першого сеансу, з кожним наступним сеансом він лише посилюється. Клінічно доведено, що курс PRP-терапії скорочує період одужання у 2-3 рази, оскільки регенераційні механізми, запущені в організмі на клітинному рівні, підвищують місцевий імунітет. Відгуки пацієнтів, які застосовували уколи плазми в суглоби, а також використовували їх під час лікування інших захворювань опорно-рухової системи, говорять самі за себе.

Курс процедур:

 • повертає суглобам колишню рухливість;

 • знімає больові відчуття і нейтралізує запальні процеси;

 • прискорює процес регенерації тканин після травм та оперативного втручання;

 • усуває м'язові спазми;

 • під час його застосування скорочується кількість медикаментів.

Як готуватися до процедури PRP-терапії

Ніякої особливої ​​підготовки область, в яку буде введена плазма, не вимагає. Іноді перед початком процедури її можуть знеболити за допомогою анестезії. Однак пацієнт повинен виконати низку підготовчих процедур, які стосуються забору крові. В першу чергу він повинен дотримуватися дієти і за добу до PRP-терапії відмовитися від вживання спиртних напоїв, а також смаженої, гострої, жирної їжі. За 5-7 днів необхідно відмовитися від нестероїдних протизапальних засобів. Також під час підготовки потрібно пити багато рідини. Саму процедуру проводять натщесерце.

метод

що використовують

як готуватися

тривалість процедури

к-ть сеансів

ін'єкційний

збагачена тромбоцитами плазма крові пацієнта

— за 5-7 днів до процедури відмовитися від прийому НПЗЗ і пити багато води;

— за 24 години не вживати алкоголь і не їсти нічого жирного, смаженого, гострого;

— перед процедурою не їсти і не курити, можна випити склянку води

15-30 хв

3-7

Як проходить PRP-процедура

Шприц з тонкою голкою вводять безпосередньо в уражену зону. Наприклад, при плазмотерапії суглоба укол роблять у його порожнину. По завершенні пацієнта просять кілька разів зігнути і розігнути суглоб, щоб введений матеріал більш рівномірно розподілився. Вся процедура, разом з маніпуляціями з кров'ю, в середньому триває 15-30 хвилин.

Відразу після PRP-процедури пропонується щадний режим фізичних навантажень: необхідно відмовитися від тривалих піших прогулянок, їзди на велосипеді, вправ з обтяженнями і т. ін. Зазвичай курс розрахований на 3-7 процедур.

Побічні ефекти і протипоказання

При всій своїй безпеці у аутоплазмотерапії є низка протипоказань, а також можливих побічних ефектів. Однак у порівнянні з іншими лікувальними методиками їх дуже мало. Наприклад, всього лише утворення саден та синців. У той час як одна з головних переваг — те, що PRP-терапія не викликає алергічних реакцій та відторгнення введеного біоматеріалу.

До протипоказань щодо її проведення належать:

 • погане згортання крові, низький рівень тромбоцитів і гемоглобіну;

 • вагітність та період годування груддю;

 • важкі форми діабету, хвороб внутрішніх органів;

 • злоякісні пухлини;

 • хронічні інфекційні захворювання;

 • гострі психічні розлади.

Тому перед початком курсу необхідно здати додаткові аналізи для того, щоб виключити ускладнення на тлі протипоказань. Також після процедур можливі загострення, але нічого страшного в цьому немає. Гостра реакція говорить про те, що організм відповідає на лікування, тому важливо завершити курс.

Особливості процедури в IVR

З кожним роком аутоплазмотерапія набуває популярності завдяки високій ефективності. В Інституті вертебрології і реабілітації цю методику широко використовують для прискореного одужання пацієнтів. Наш медичний заклад обладнано високошвидкісними центрифугами, які індукують плазму з 90-відсотковим вмістом тромбоцитів. Така концентрація — запорука гарантованого терапевтичного ефекту й гарного самопочуття пацієнта.

Щоб прискорити процес одужання, лікарі клініки IVR поєднують ін'єкції фактора росту з іншими лікувальними процедурами, такими як масаж, магнітолазеротерапія тощо.

Ціна PRP-терапії суглобів у Києві прийнятна. Більш детально про вартість курсу і його тривалість можна дізнатися, відвідавши одну з філій IVR.

 

Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка
Усього голосів: 2
Середня оцінка: 5
Записатись на консультацію