Меню
Знайти
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Київ
Львів
Івано-Франківськ
‎(044) 360-70-50 (‎073) 360-70-50 (‎050) 360-70-50 ‎(098) 360-70-50

Ін’єкційна терапія (ЛІКУВАЛЬНІ БЛОКАДИ)

IVRМетоди лікуванняІн’єкційна терапія (ЛІКУВАЛЬНІ БЛОКАДИ)

Лікувальні блокади застосовуються при захворюваннях нервової системи й опорно-рухового апарату, а також для лікування гострого і хронічного болю в суглобах і хребті. Під час процедури препарат вводиться точно в необхідну зону і максимально швидко знімає запалення і больовий синдром.

Водночас Інститут вертебрології і реабілітації насамперед ставить перед собою мету – усунути причину захворювання, а не тільки лікування симптоматики. Саме тому наші лікарі використовують комплексний підхід у лікуванні, а знеболювальні та протизапальні медикаменти використовують тільки в разі необхідності.

Як відбувається ця процедура?

Почнемо з того, що блокади вкрай рідко використовуються як самостійний вид лікування, оскільки передусім впливають на симптоми захворювання. Усунення причини хвороби і стійкий позитивний ефект досягаються тільки шляхом комплексної терапії. Лікар після ретельної діагностики призначає індивідуальний курс лікування, розрахований на 5-10 сеансів.

Під час кожного візиту пацієнта здебільшого проводять одразу кілька різних процедур. Залежно від призначень лікаря, це може бути масаж, корекція хребта, фізіотерапевтичні процедури, ін'єкційна терапія та інші методи. За наявності гострого больового синдрому блокада пацієнту може бути виконана одразу на первинній консультації. У більшості ж випадків ін'єкційну терапію пацієнт отримує під час курсового лікування, після процедури масажу.

Блокади насамперед використовуються для гострих станів, коли треба швидко зняти сильний біль і запалення. Зазвичай у таких випадках курс лікування налічує 2-4 блокади. Як показує практика, поліпшення настає вже після 1-го сеансу.

Блокаду здійснює висококваліфікований лікар, який має великий досвід у виконанні таких процедур. Шкіра в ділянці уколу дезінфікується – і фахівець вводить суміш лікарських препаратів безпосередньо в необхідні точки. Це дає змогу впливати цілеспрямовано на осередок загострення, значно зменшити запальний процес і набряк тканин.

Які види блокад ми застосовуємо в Інституті вертебрології і реабілітації?

Наші фахівці визначають курс лікування, вид блокад і необхідний препарат для ін'єкції індивідуально, залежно від стану пацієнта. В Інституті вертебрології і реабілітації застосовують кілька варіантів блокад.

 • Паравертебральні блокади, наприклад, новокаїнові, що швидко усувають біль.
 • Протизапальні блокади спрямовані на зняття запалення нервового корінця або інших тканин, м'язової фасції, місця прикріплення сухожилля до кістки, зв'язки, місця переходу м'яза в сухожилля тощо. Ці структури насичені пропріорецепторами, що забезпечують нервовою імпульсацією спинний мозок для підтримки адекватного м'язового тонусу. Запальний процес у цих тканинах призводить до порушення пропріорецепції і виникнення м'язового гіпертонусу або, навпаки, гіпотонії, а це у свою чергу є однією з причин дисбалансу м'язового корсета хребта.
 • Інтра- і параартикулярні блокади застосовуються при запальних процесах у суглобі або навколосуглобових тканинах.
 • Провідникові блокади використовуються при тунельних синдромах і запальних процесах у периферичних нервових структурах.

Переваги методу

 • Швидкий знеболювальний ефект: препарат одразу потрапляє в самий осередок болю і запалення.
 • Мінімальні побічні ефекти: на відміну від внутрішньом'язових ін'єкцій, при блокаді використовується мінімальна кількість препарату, оскільки він вводиться безпосередньо в потрібну зону впливу.
 • Застосування блокад забезпечує додаткову ефективність курсового лікування і прискорює його результати.

Показання до лікування

Основне показання для застосування лікувальних блокад – це гострий больовий синдром або виражений запальний процес.

Їх можна класифікувати так:

 • Больовий синдром різної локалізації.
 • Невралгії і неврити.
 • Корінцевий синдром.
 • Тунельний синдром.
 • Міофасціальний синдром.
 • Ентезопатії.
 • Лігаменто- і тендопатія.
 • Остеоартрози й артрити.
 • Різні ревматоїдні процеси.

Які ще види ін'єкційної терапії застосовуються в Інституті вертебрології та реабілітації?

У нашому арсеналі використовуються всі необхідні ін'єкційні методики. Для зняття больового синдрому, запалення і внутрішньотканинного набряку наші фахівці в Інституті вертебрології і реабілітації використовують також інші методи ін'єкційної терапії:

 • Внутрішньом'язеві ін'єкції.
 • Внутрішньовенні інфузії.
 • Зональні мультиін'єкції.
 • Внутрішньосуглобове введення препаратів.

Однак пам'ятайте про те, що стійкий позитивний результат лікування можливий тільки із застосуванням комплексної терапії. І головне, коли Вам стало легше, і біль у спині відступив – це не означає, що можна зупиняти лікувальний процес. В абсолютній більшості випадків ключ до одужання полягає в русі та зміцненні глибоких м'язів-стабілізаторів спини, що підтримують хребет (лінк на Девід) Щоб біль у спині не нагадав про себе знову, необхідно вести активний спосіб життя, правильно харчуватися, достатньо рухатися, займатися дозволеними лікарем видами спорту і зміцнювати м'язовий корсет.

 

Записатись на консультацію