Магнітотерапія – це лікувальний вплив на певні ділянки організму лазером і електромагнітним полем за допомогою спеціального апарату. Магнітне поле дозволяє лазерним променям проникати на велику глибину, що підсилює ефект від процедури, яка особливо рекомендована пацієнтам із хронічними болями у спині та суглобах. Магнітотерапію також можуть рекомендувати для реабілітації після травм та хірургічних втручань.
Даний різновид терапії вважають одним із універсальних видів фізіотерапії. Магнітотерапія покращує живлення клітин, сприяє правильному обміну речовин в тканинах, підвищує мікроциркуляцію та проникливість судин, а також рівень антиоксидантів у крові. Крім того, вона сприяє усуненню больових відчуттів, спазмів, набряків, забезпечує протизапальний та імуностимулюючий ефект.
Як виглядає ця процедура?
Для проведення процедури пацієнт приймає статичне положення (сидячи або лежачи). Як правило, магнітотерапія застосовується на відкритих ділянках шкіри (в окремих випадках - крізь дуже тонку тканину). Магнітотерапія впливає на область патологічного процесу, однак будь-які больові відчуття при цьому відсутні. Відчувається лише слабке тепло. Тривалість процедури - 15-20 хвилин.
Як проходить курс лікування?
Дана процедура особливо ефективна при лікуванні захворювань опорно-рухового апарату, що супроводжуються внутрішньотканинним набряком. Магнітотерапія дозволяє зменшити набряк вже після першого сеансу. Лікувальний курс в Інституті вертебрології та реабілітації може складатися з 5-20 процедур на високоякісному обладнанні компанії BTL. На консультації лікар обов'язково з'ясовує, чи немає протипоказань до різних видів фізіотерапії, в тому числі магнітотерапію, таких як онкологія, судоми, серцево-судинні та ендокринні захворювання, ниркова і печінкова недостатність.
При проведенні профілактичного курсу лікування кожні 6-10 місяців значно знижується ризик виникнення нового загострення.
Магнітотерапія: корисні властивості
Даний вид фізіотерапії, який частіш за все використовують у комплексному лікуванні, лише трохи підвищує його ціну, однак значно збільшує ефективність.
Магнітотерапія:
-
знімає запалення та внутрішньотканинний набряк;
-
нормалізує кровообіг та обмінні процеси;
-
насичує киснем клітини;
-
знімає м'язовий спазм та, як наслідок, усуває біль;
-
стимулює імунну систему організму.
Показання для проведення магнітотерапії:
- остеохондроз;
-
радикуліт;
-
невралгії різного характеру;
-
захворювання суглобів та ін.
Протипоказання до магнітотерапії:
-
порушення процесу згортання крові (гемофілія);
-
наявність кардіостимулятора, ендопротеза;
-
злоякісні пухлини;
-
гостра ниркова, печінкова недостатність;
-
гіпертиреоз;
-
гнійні захворювання;
-
період менструації;
-
інфекційно-запальні захворювання в стадії загострення.
Важливо розуміти, що призначати магнітотерапію може лише кваліфікований фахівець після огляду пацієнта, вивчення його історії хвороби та при необхідності проведення додаткової діагностики.