Меню
Знайти
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Київ
Львів
Івано-Франківськ
Єдиний колл-центр в Києві 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22 сб-нд: з 9 до 20

Міжхребцева грижа

 1. IVR
 2. Що ми лікуємо
 3. Міжхребцева грижа

Грижа міжхребцевого диска — захворювання опорно-рухового апарату, яке характеризується зміщенням внутрішньої частини міжхребцевого диска з розривом фіброзного кільця (його зовнішньої оболонки) і може супроводжуватися болем у спині.

В Інституті вертебрології та реабілітації міжхребцеві грижі лікують без операції в 95% випадків. Це можливо завдяки нашому головному підходу, який полягає в поліпшенні кровообігу і живлення міжхребцевих дисків. Достатнє харчування відновлює природну регенерацію хребта.

Для досягнення даного ефекту в наших клініках вдаються до:

 • корекції хребта методом «короткого важеля»;
 • міофасціального масажу;
 • фізіотерапевтичних процедур;
 • медикаментозної терапії;
 • кінезіотерапії (лікування рухом) на медичних тренажерах David.

Лікувальний комплекс підбирається індивідуально для кожного пацієнта, виходячи з його стану.

Міжхребцева грижа: симптоми

 • Для грижі шийного відділу характерна біль в шиї, що віддає в руку, грудний відділ і/або надпліччя. Порушується кровопостачання головного мозку, можуть виникнути мігрені, слабкість, запаморочення.
 • Для грижі грудного відділу характерна біль в грудній клітці, між ребер і в спині. Також може з'явитися фантомне відчуття болю в серці (псевдокардіалгія).
 • Для грижі поперекового відділу характерні хронічні або гострі болі в попереку, які можуть поширюватися на стегна, гомілку, ноги і навіть стопи. Можливе оніміння і поколювання в сідницях, області промежини і ногах, а також порушення функцій внутрішніх органів.

Консервативне лікування міжхребцевої грижі в Інституті вертебрології та реабілітації

Комплексний курс лікування міжхребцевої грижі в Інституті вертебрології та реабілітації спрямований на процеси, які призвели до утворення грижі, і здійснюється без хірургічного втручання.

Курс лікування складається з двох етапів:

1. Інтенсивна терапія включає широкий спектр медичних процедур і передбачає 5-15 сеансів з перервами в 1-2 дня. Зменшення значних больових відчуттів найчастіше відбувається вже після другого-третього сеансів.

2. Кінезіотерапія (реабілітація) на медичних тренажерах David передбачає, в середньому, від 24 до 36 занять. Метою кінезіотерапії є відновлення рухової активності та опорно-рухової функції, позбавлення від залишкових неврологічних ускладнень і зміцнення м'язового корсету. Кінезіотерапія є найважливішим етапом лікування міжхребцевої грижі і дозволяє досягати стійких результатів.

Після усунення гострого больового синдрому лікування спрямоване на усунення причини болю і захворювання в цілому.

У тих випадках, коли лікарі Інституту вертебрології та реабілітації бачать, що пацієнтові не обійтися без операції, ми не пропонуємо консервативне лікування, а рекомендуємо звернутися в спеціалізовану клініку для діагностики і, за необхідності, проведення оперативного втручання.

Чому грижа хребта викликає больові відчуття?

Найчастіше грижа диска провокує міофасціальний больовий синдром і компресію нервових структур. Саме вони стають причиною неприємних відчуттів.

Міофасціальний больовий синдром — це стійке напруження одного або декількох м'язів з порушенням пропріоцептивної регуляції (відчуття м'язів відносно один одного) внаслідок стійкого запалення оболонки м'яза, в результаті чого вони не можуть розслабитися.

Також хребетна грижа може мати компресійний вплив на нервові структури, корінці спинномозкових нервів, спинний мозок і його оболонки. У більшості випадків компресія значно посилюється запальним процесом, набряком і спазмом м'язових структур. Можливе і порушення рухливості в ураженому грижею сегменті — так званий функціональний блок.

Для успішного лікування міофасціального больового синдрому потрібна злагоджена робота висококваліфікованого масажиста і лікаря.

Особливості лікування міжхребцевих гриж

Лікування міжхребцевої грижі може бути успішним тільки за умови глибокого розуміння особливостей обміну речовин в міжхребцевих дисках і цілісному сприйнятті біомеханіки всіх структур хребта (суглоби, диски, зв'язки, м'язи і нервові структури).

Ключовою особливістю обміну речовин в міжхребцевих дисках є відсутність в них кровообігу, тобто судин, які забезпечували б їх кровопостачанням. Ця особливість робить міжхребцевий диск дуже вразливим. У ньому досить легко виникає дефіцит поживних речовин і кисню.

Міжхребцевий диск отримує поживні речовини з навколишніх тканин. Швидкість цього процесу безпосередньо залежить від рухливості в сегментах хребта.

Принципове значення для успішного лікування міжхребцевої грижі має відновлення рухливості у всіх сегментах хребта, і особливо в тих, де є патологічні зміни.

Для цього в Інституті вертебрології та реабілітації використовується м'яка техніка мануальної терапії — корекція методом «короткого важеля», яка відрізняється щадним впливом на хребет і не може нашкодити навіть при наявності великої міжхребцевої грижі.

Для усунення запального процесу і набряку спинномозкових структур використовуються протизапальні блокади або інша протизапальна та протинабрякова терапія (внутрішньом'язові ін'єкції, фізіотерапія).

Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка
Усього голосів: 66
Середня оцінка: 4.5
Записатись на консультацію