Меню
Знайти
Київ
Львів
Івано-Франківськ
(‎050) 360-70-50 ‎(098) 360-70-50
Єдиний колл-центр в Києві
Пн-Пт: з 7:30 до 21:00
Сб: 8:00-20:00
Нд: 9:00-18:00

Біль у шиї

  1. IVR
  2. Що ми лікуємо
  3. Біль у шиї

Викликати біль в шиї можуть багато різних захворювань. Якщо біль різкий, посилюється при рухах або не проходить протягом тривалого часу, проблема може бути серйозною. У цих випадках необхідно провести діагностику та встановити причину. Біль можуть викликати хвороби шийного відділу хребта, які часто призводять до гіпоксії головного мозку через стискання кровоносних судин. У деяких випадках больові відчуття провокують і менш серйозні захворювання, що вимагають на лікування значно менше часу. 

Причини болю у шиї 

Дуже часто болі в області шиї з'являються через м'язові спазми або розтягнення м'язів. Вони можуть виникнути як в результаті різких поворотів голови або перенапруги м'язів під час роботи, переохолодження, так і довгого перебування в одному статичному положенні. Як правило, біль, викликаний такими причинами, проходить протягом декількох тижнів або менше і не вимагає складного лікування.

Однак, найчастіше пацієнти звертаються за медичною допомогою, коли шия болить дуже сильно та завдає значного дискомфорту. У цих випадках, як правило, її причини більш серйозні.

Біль у шийному відділі хребта можуть викликати:

  • травми кісток, суглобів та м'яких тканин;
  • міофасційний синдром;
  • запальні та інфекційні хвороби;
  • радикуліт;
  • протрузії та грижі міжхребцевих дисків;
  • викривлення хребетного стовпа у шийному відділі;
  • шийний остеохондроз;
  • захворювання нервової системи та інші.

Залежно від захворювання та ступеня його розвитку характер болю може відрізнятися. Запідозрити наявність патології хребта можна по ряду супутніх болю симптомів, але точно визначити діагноз без лікарської допомоги не можна.

При захворюваннях хребта, крім болю, також можуть з'являтися:

  • зменшення рухливості шиї;
  • хрускіт в шиї при поворотах голови (без інших симптомів хрускіт не є ознакою патології);
  • болі у плечах;
  • головний біль;
  • часті запаморочення;
  • зниження гостроти зору та слуху;
  • підвищена стомлюваність.

Головний біль, запаморочення та інші неврологічні симптоми при захворюваннях хребта є вторинними. Вони з'являються при гіпоксії головного мозку, що виникає через затискання кровоносних судин. Це може відбуватися при протрузіях, грижах міжхребцевих дисків та викривленнях хребта. Також дані патології можуть провокувати поширення болю на інші ділянки тіла, наприклад, на плечі. Іррадіація болю відбувається через затискання нервів.

При розвитку протрузії міжхребетні диски починають трохи випинати за межі хребетного стовпа. Якщо даний стан погіршується, розвивається грижа. В цьому випадку відбувається розрив зовнішньої оболонки диска та випинання назовні внутрішнього ядра.

Викривлення хребта у більшості випадків пов'язані з асиметричним розвитком м'язів спини. Одні м'язи постійно перебувають у напрузі, тоді як інші патологічно розтягнуті та розслаблені. Через спазми та м'язові блоки, які поступово формуються, відбувається затискання нервів та поява болю. Він може бути ниючим та посилюватися при певних рухах. У випадках розвитку ускладнень, наприклад, міофасційного синдрому, біль може стати гострим.

Радикуліт певною мірою також вважається ускладненням. Це не окреме захворювання, а синдром, який називається радикулопатією. Він проявляється на тлі інших хвороб хребта, проте в області шиї досить рідко, частіше в районі попереку. 

Лікування болю у шиї 

Біль є проявом хвороби. Його можна зменшити за допомогою анальгетиків та навіть повністю замаскувати, але без лікування основного захворювання він з часом знову з'являється.

В Інституті вертебрології та реабілітації пацієнтам з гострим болем у шиї спочатку проводять інтенсивну терапію. При необхідності застосовують лікувальні блокади, які дозволяють усунути біль практично відразу. Якщо больовий синдром менш виражений, для усунення болю можуть бути використані фізіотерапевтичні процедури та лікувальний масаж. Як правило, більшість пацієнтів відчувають значне зменшення болю вже після першого візиту в клініку.

Під час консультації лікар проводить огляд пацієнта та необхідну діагностику. Встановивши діагноз, він розробляє програму комплексної терапії. Якщо причиною болю є захворювання опорно-рухового апарату, для лікування можуть бути використані: 

  • ін'єкційні методики для зняття гострих симптомів;
  • лікувальний масаж для зняття м'язових затиснень та спазмів;
  • корекція хребта, що сприяє усуненню оборотних структурних порушень;
  • різні фізіотерапевтичні процедури.

Програма терапії та кількість процедур залежать від виду захворювання та ступеня його розвитку. Ознайомитися з вартістю лікування можна в розділі «Ціни». 

Реабілітація після лікування 

При хворобах хребта для максимального усунення больового синдрому та відновлення рухливості також проводять реабілітацію. Вона передбачає кінезіотерапію на спеціалізованих медичних тренажерах David та лікувальну фізкультуру.

Дані методи застосовують для усунення асиметричного розвитку м'язів та зміцнення м'язового корсета спини. Це дозволяє закріпити результати терапії та запобігти поверненню болю. 

Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка
Усього голосів: 447
Середня оцінка: 4.6