Спондилоартроз – це захворювання, при якому зневоднюються міжхребцеві диски та зменшується еластичність і амортизаційна функція суглобів. Найчастіше до спондилоартрозу схильні люди похилого віку, спортсмени та люди, які зазнавали великих навантажень. Тільки у 10 % випадків ризик захворювання виникає у людей від 25 до 35 років. Також до групи ризику входять люди із діагнозом «остеохондроз»: із часом висота дисків зменшується, а підвищений тиск на суглоби призводить до зношення та запалення хрящових тканин дисків.
Як ми боремось із причинами остеоартрозу (та його формами – гонартрозом і коксартрозом) в Інституті вертебрології та реабілітації?
На початкових стадіях захворювання, коли відсутній больовий синдром, можна рекомендувати курс лікувальних масажів, лікувальну фізкультуру або плавання. Якщо вже виник гострий больовий синдром, пацієнту додатково знадобиться більш серйозне лікування, що передбачає, поміж іншого, фізіотерапевтичні процедури та протизапальну терапію.
Після цього повинні застосовуватись ретельно нормовані спеціалізовані фізичні навантаження на уражену ділянку. Обов’язково рекомендуємо пройти реабілітаційний курс на медичних тренажерах David, оскільки однією з причин спондилоартрозу є асиметричне скорочення м’язів, тому для лікування необхідно відновити баланс розвитку м’язового корсета спини. Усі тренажери в лінійці для лікування спини мають унікальний запатентований механізм фіксації суглобів безпечним кутом і спеціальні обмежувачі руху нецільових м’язів, а також регуляцію амплітуди рухів і рухливості. Ці характеристики забезпечують безпеку Вашої спини під час інтенсивних занять.
Курс лікування на тренажерах David є унікальним не тільки тим, що усуває асиметрію, але і тим, що в процесі тренування активно задіяні короткі м’язи хребта. Коли ці м’язи в тонусі, вони забезпечують стабільність і достатню відстань між хребцями: міжостисті, остисті м’язи розташовуються вздовж, а міжпоперечні м’язи – впоперек остистих відростків хребців. Коли відстань між хребцями починає зменшуватись, виникає функціональний блок, проблеми з міжхребцевими суглобами. Щоб уникнути таких станів, необхідно постійно тримати в тонусі ці групи коротких м’язів хребта. При цьому за допомогою звичайної гімнастики або звичайного тренажерного залу їх практично неможливо ретельно опрацювати.
Спондилолістез – це стан, який обумовлений зміщенням тіла хребця відносно до іншого, характеризується болями в спині ниючого характеру під час навантажень та поворотів, нахилів.
Практично завжди спондилоартроз супроводжується спондильозом, як одним із етапів розвитку остеохондрозу. При цьому фіброзні кільця міжхребцевих дисків виходять за межі хребців. Це призводить до утворення остеофітів – кісткових виступів, через які рухливість диска обмежується.
Наступним етапом спондильозу є спондилолістез. Спондилолістез – це стан, при якому відбувається зміщення хребця вперед або назад відносно до осі хребта.