Меню
Знайти
Київ
Львів
Івано-Франківськ
(‎050) 360-70-50 ‎(098) 360-70-50
Єдиний колл-центр в Києві
Пн-Пт: з 7:30 до 21:00
Сб: 8:00-20:00
Нд: 9:00-18:00

Ушкодження зв'язок колінного суглоба

  1. IVR
  2. Що ми лікуємо
  3. Ушкодження зв'язок колінного суглоба

Як правило, травми зв’язок коліна з’являються, коли одна або кілька зв’язок розірвані або перенапружені. Найчастіше це відбувається внаслідок неприродних рухів колінного суглоба або зв’язкової слабкості, які перевантажують надколінник.

Раптові повороти верхньої частини тіла або стегон і незмінне положення опорної гомілки можуть бути причинами травм хрестоподібної зв’язки. Футбол, баскетбол, хокей, катання на лижах та важка атлетика часто загрожують внутрішньосуглобовими травмами із залученням зв’язок, хрящів та кісток.

Зазвичай натяг колатеральних (фібулярних та великогомілкових) зв’язок виникає внаслідок надмірного обертання гомілки під час падінь чи поворотів і може супроводжуватися розривами хрестоподібної зв’язки та меніска.

Симптоми травми зв’язок колінного суглоба

  • Раптовий і сильний біль у спокої та при русі;
  • Нестабільність і неприродні рухи в суглобі;
  • Набряк м’яких тканин навколо суглоба; 
  • Хворобливий крепіт на рух.

Лікування травм зв'язок коліна в Інституті вертебрології та реабілітації

Консервативне лікування буде достатнім, коли немає розривів зв’язок. Необхідно проконсультуватися з лікарем; лікар призначає додаткові обстеження (МРТ або рентгенографію з кількома видами), якщо це необхідно. Після встановлення діагнозу та за відсутності значних внутрішньосуглобових травм лікар призначає індивідуальний курс лікування, який може включати як терапевтичні блокади для лікування болю, так і фізичну терапію для купірування запалення та регенерації навколосуглобових тканин, а також терапевтичну масажну терапію в легкий період.

Під час легких періодів, через 3-4 тижні після травми, важливо тренувати силу та кондиціонувати м’язи стегна та гомілки, щоб відновити регулярну рухливість, а також покласти м'які контрольовані навантаження на м’язи та зв’язки, що підтримують коліно.

Для того, щоб тонізувати м’язи навколо суглоба, ми використовуємо спеціалізовані медичні тренажери David https://ivr.ua/ua/kinezioterapiya-metodika-devid , що забезпечують терапевтичні навантаження, керовані комп'ютером. Навчання може бути досить інтенсивним, щоб пацієнти могли якнайшвидше повернутися до звичайного життя, але при цьому досить безпечно, оскільки суглоби фіксуються під правильним кутом під час фізичних вправ за допомогою спеціальних пробок.

 

Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка
Усього голосів: 50
Середня оцінка: 3.6