Меню
Знайти
Київ
Львів
Івано-Франківськ
(‎050) 360-70-50 ‎(098) 360-70-50
Єдиний колл-центр в Києві
Пн-Пт: з 7:30 до 21:00
Сб: 8:00-20:00
Нд: 9:00-18:00

Реабілітація після видалення міжхребцевої грижі

  1. IVR
  2. Що ми лікуємо
  3. Реабілітація після видалення міжхребцевої грижі

Операція з видалення міжхребцевої грижі належить до категорії складних хірургічних втручань. Реабілітація після операції на хребті необхідна для повернення пацієнта до звичного ритму життя повною мірою, без дискомфорту та болю.

Основна ціль проведення реабілітаційних заходів полягає у відновленні повної амплітуди рухів, а також формування спроможного м’язового корсету. Хребет є пасивною структурою, рухи у ньому стають можливими завдяки великій кількості м‘язів, зв’язок та фасцій, які огортають хребет, розподіляючи навантаження рівномірно на усі сегменти та вмикаючи їхній послідовний рух. Для того, щоб підтримувальні м’язи могли ефективно функціонувати та виконувати свої завдання, реабілітологи призначають низку процедур, вибір яких здійснюється з урахуванням:

  •  віку, ваги та способу життя пацієнта;

  • наявності захворювань, у тому числі хронічних;

  • складності операційного втручання;

  • стану пацієнта після операції і т. ін.

Важливими факторами є вік та спосіб життя пацієнта, тому що у молодих тренованих людей відновлення після операції грижі хребта потребує менше часу. Реабілітаційні заходи сприяють стимуляції обміну речовин та кровотоку у м’язових тканинах, що є обов’язковою умовою регенерації тканин, зокрема і тих, котрі було травмовано під час оперативного втручання.

Етапи відновлення

Тривалість реабілітаційного процесу під контролем спеціалістів після видалення грижі становить до 1 року та відбувається у кілька етапів.

Етап

Період відновлення

Вид лікування

Необхідно

Заборонено

Ранній

Перші 2 тижні

стаціонарне

- носити корсет;

- пройти медикаментозний курс;

- сидіти;

- підіймати більше 3-5 кг;

- робити вправи, у яких задіяно хребет;

- робити масаж

Пізній

Від 2 до 6 тижнів

стаціонарно-амбулаторне

- виконувати фізіотерапію

- довго перебувати в позиції стоячи або сидячи;

- підіймати більше 5-8 кг;

- займатися ФЛК без розминки;

- переохолоджуватися

Від 6 тижнів до 2 місяців

амбулаторне

- робити лікувальний масаж;

- виконувати фізіотерапію;

- ЛФК

Віддалений

Від 2 до 6 місяців

- робити лікувальний масаж;

- виконувати фізіотерапію;

- збільшуватися навантаження під час ЛФК

- підіймати важкі речі;

- перевтомлюватися

Після 6 місяців

- пройти курс вправ на спеціальних медичних тренажерах

  

Ранній період

Перші два тижні

Ціль проведення лікувальних та реабілітаційних заходів — зняття набряклості у прооперованій ділянці та усунення больових відчуттів. Лікарі призначають пацієнтам курс медикаментозного лікування та процедури, призначені для запобігання ускладнень після операційного втручання.

З ціллю зменшення навантаження на хребет пацієнтам призначається носіння ортопедичних корсетів, які також сприяють швидкому загоєнню швів.

В ранній період заборонено сидіти та піднімати важкості більше 5 кілограмів. Також не можна виконувати будь-які фізичні вправи без корсета, зокрема робити різкі рухи зі скручуванням у хребті. Заборонена мануальна терапія.

Від двох до шести тижнів

Після виписки зі стаціонару реабілітація після видалення міжхребцевої грижі відбувається вдома. ІВР пропонує пацієнтам ведення процесу реабілітації досвідченим реабілітологом. Реабілітаційні заходи у цьому випадку відбуваються в умовах центру.

У цей час не можна довго перебувати в одній позі, переохолоджувати зону оперативного втручання, займатися фізичними вправами без попередньої розминки. Можна підіймати речі, вага яких не перевищує 8 кілограмів.

 

 

Пізній період

Від шести неділь до двох місяців

На цьому етапі починається процес відновлення м’язового корсету, тому під час рухів слід бути обережним. Надмірні фізичні навантаження заборонено. Лікар призначає пацієнту програму, до якої входить фізіотерапія, лікувальний масаж, за необхідності медикаментозна терапія, спеціальна ЛФК та гімнастика. Заняття повинні відбуватися під наглядом реабілітолога.

Віддалений період

Від двох до шести місяців

Основні зусилля пацієнта на цьому етапі повинні бути спрямовані на укріплення м’язів, запобігання патологій та ускладнень, відновлення функціонування прооперованої ділянки хребта. Пацієнту призначають заняття лікувальною гімнастикою та фізіотерапією, міофасциальний масаж. Збільшується навантаження на заняттях ЛФК.

Після шести місяців

За шість місяців після операції на хребті реабілітологи призначають курс вправ на професійних медичних тренажерах. Сучасні комп’ютеризовані тренажери мають широкий функціонал, який забезпечує можливість:

  • проводити комп’ютерне тестування симетричності та спроможності м’язового корсета;

  • вимірювати та розраховувати силу м’язів, амплітуду рухів пацієнта;

  • контролювати хід виконання вправ без ймовірності травмування м’язів або завдавання шкоди хребту.

На основі отриманих даних комп’ютерна програма створює індивідуальний план занять для пацієнта. Після закінчення процесу активної реабілітації пацієнту потрібна регулярна профілактика, щоб уникнути рецидиву міжхребцевої грижі. У подальшому рекомендовано відвідувати лікаря мінімум один раз на рік.

Особливості реабілітації в ІВР

В ІВР реабілітацію після операції з видалення міжхребцевої грижі проводять спеціалісти вищої кваліфікації, що пройшли навчання у найкращих клініках світу. У процесі реабілітації лікарі використовують:

  •  ін’єкційну терапію для зняття запалення, набряку та больового синдрому;

  •  фізіотерапію (пацієнту може бути призначена ультразвукова або лазерна терапія, електротерапія, магнітотерапія, ударно-хвильова терапія);

  • мануальну терапію (м’які техніки).

Курс визначається індивідуально, на основі медичних показань конкретного пацієнта. Результати проведених лікувальних заходів такі:

  • відновлення трофічних процесів (живлення) у тканинах хребта;

  •  підвищення тонусу та еластичності м’язів спини й всього опорно-рухового апарату;

  • відновлення балансу м’язового корсета хребта;

  •  повне відновлення рухової активності за умови виконання вказівок лікаря та реабілітолога у переважної більшості пацієнтів.

Спеціалісти Інституту вертебрології та реабілітації використовують професійні тренажери David останнього покоління. Фінсько-німецька технологія David забезпечує можливість повного відновлення рухової активності пацієнта після операції на хребті. Повний контроль навантажень під час заходів з реабілітації забезпечує пацієнтам безпечність та демонструє відмінні результати.

Переваги реабілітації

На користь рішення пройти курс реабілітації після операції на хребті у ІВР говорять:

  • використання сучасного медичного обладнання;

  • застосування сучасних реабілітаційних технологій;

  • висококласний сервіс за доступну вартість медичних послуг;

  • відмінний результат по закінченню реабілітаційного періоду (повне відновлення рухової активності).

Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка
Усього голосів: 144
Середня оцінка: 4.7