Меню
Знайти
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Київ
Львів
Івано-Франківськ
Єдиний колл-центр в Києві 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22 сб-нд: з 9 до 20

Реабілітація після видалення міжхребцевої грижі

  1. IVR
  2. Що ми лікуємо
  3. Реабілітація після видалення міжхребцевої грижі

Реабілітаційний період після видалення міжхребцевої грижі - це період, протягом якого пацієнт повертається до повсякденного життя після перенесеної операції на хребті. Основною метою реабілітаційного періоду є відновлення м'язового корсету, який утримує хребет людини.

Перші 2 тижні після операції

У цей період всі зусилля лікарів спрямовані на усунення больових відчуттів і зняття набряку. Застосовується інтенсивне медикаментозне лікування і профілактичні процедури для запобігання можливих післяопераційних ускладнень.

Лікарі також призначають використання ортопедичних корсетів з тим, щоб зменшити навантаження на хребет і сприяти швидкому загоєнню швів.

Від 2 тижнів до 6 тижнів після операції

У цей період Пацієнт знаходиться вдома, дотримується рекомендацій, отриманих з випискою зі стаціонару, в тому числі щодо лікувальної фізкультури та рухової активності. Кращим варіантом буде нагляд такого пацієнта реабілітологом зі стаціонару, де проводилася операція.

Цей етап проводиться фахівцями (лікарями та реабілітологами) в стаціонарі, де проводилася операція.

Як відбувається реабілітація після видалення міжхребцевої грижі в Інституті вертебрології та реабілітації?

Програма реабілітації після видалення міжхребцевої грижі розробляється фахівцями Інституту вертебрології та реабілітації індивідуально для кожного Пацієнта.

Під час всього реабілітаційного періоду після видалення міжхребцевої грижі лікарі Інституту вертебрології та реабілітації застосовують:

•  ін'єкційну терапію (допомагає усунути болі, набряк і запальні процеси);

•  фізіотерапію (електротерапіялазерна терапія, ультразвукова терапія);

•  лікувальний масаж

•  лікувальну фізкультуру.

Усі ці процедури сприяють відновленню структури кісткової та хрящової тканин, поліпшують процеси циркуляції крові, а також підвищують тонус і розвивають еластичність м’язів спини.

Від 6 тижнів до 2 місяців

У цей період потрібно бути дуже обережними з фізичними навантаженнями, але вже слід поступово починати процес відновлення м'язового корсету хребта. На цьому етапі застосовується лікувальний масаж, фізіотерапія, а також елементи гімнастики та спеціальної ЛФК після видалення грижі хребта. Не варто займатися цим самостійно. Програму реабілітації повинен призначити лікар, а заняття ЛФК повинні проходити під керівництвом досвідченого реабілітолога.

Від 2 до 6 місяців після операції

У цей період основні зусилля спрямовані на відновлення роботи травмованої ділянки хребта, запобігання патологічних змін в організмі, зміцнення м'язового корсету спини. З цією метою призначається лікувальний міофасціальний масаж, при необхідності - фізіотерапія, і обов'язково - лікувальна гімнастика.При цьому навантаження на заняттях ЛФК поступово збільшується. Лікар ретельно стежить за динамікою процесу відновлення та спільно з реабілітологом приймає рішення про перехід на наступний етап.

Після 6 місяців

Починаючи з 6-ти місяців після операції з видалення міжхребцевої грижі, в процес реабілітації підключається професійне медичне обладнання David. Це комп'ютеризовані тренажери, спеціально розроблені для реабілітації при захворюваннях хребта.

Обладнання David дозволяє провести комп'ютерне тестування, виміряти і розрахувати силу м'язів і амплітуду рухів Пацієнта. Після чого, система обробляє отримані дані і формує індивідуальну програму занять, виходячи з можливостей конкретного Пацієнта. Крім цього, тренажери David передбачають цілий ряд налаштувань, які покликані виключити ймовірність зробити невірний рух і нашкодити в процесі виконання вправ.

Фінсько-німецька методика David дозволяє подавати контрольовані і безпечні навантаження на м'язи для відновлення після видалення міжхребцевої грижі поперекового або інших відділів спини. Процес активної реабілітації триває, як правило, до 1 року. Після цього, Пацієнту потрібно приділяти максимум уваги своєму здоров'ю і обов'язково відвідувати лікаря мінімум 1 раз на рік.

Щоб зберегти досягнуті результати і не допустити погіршення стану, Пацієнту будуть необхідні регулярні профілактичні курси реабілітації. Адже без зміцнення м'язового корсету, а особливо, глибоких м'язів-стабілізаторів хребта, зусилля лікарів можуть зійти нанівець після необережного руху або підняття важкої ноші. Тому регулярні дозовані фізичні навантаження повинні стати вашими невід'ємними супутниками життя.

Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка
Усього голосів: 7
Середня оцінка: 4.4
Записатись на консультацію