Меню
Знайти
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Київ
Львів
Івано-Франківськ
Єдиний колл-центр в Києві 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22 сб-нд: з 9 до 20

Ударно-хвильова терапія

 1. IVR
 2. Методи лікування
 3. Ударно-хвильова терапія

Ударно-хвильовою терапією (УХТ) називають безопераційний метод лікування із застосуванням акустичних хвиль. В основі методу лежить використання так званої ударної (акустичної) хвилі - низькочастотної звукової хвилі, яка проникає в тканини організму та впливає на точки локалізації больових відчуттів.

Даний метод терапії дозволяє впоратися з низкою захворювань опорно-рухового апарату. Світова статистика повідомляє, що у 90% пацієнтів завдяки використанню ударно-хвильової терапії спостерігається стійкий позитивний ефект.

У пацієнтів, які пройшли УХТ:

 • знижуються больові відчуття, що виникли після травм (у тому числі переломів);

 • прискорюється загоєння пошкоджених тканин;

 • покращується циркуляція крові в організмі та загальне самопочуття.

Як проходить курс лікування?

Лікування методом ударно-хвильової терапії в Інституті вертебрології та реабілітації проводиться на новітньому обладнанні від одного з основних світових виробників в цій галузі - чеської компанії BTL. Тривалість однієї терапевтичної процедури становить не більше 7 хвилин. Повний курс лікування однієї зони складається в середньому з 5-7 сеансів.

Згідно з відгуками пацієнтів, процедура відчувається як глухе постукування в місцях локалізації запалення. При сильному запаленні можуть виникати поодинокі поштовхоподібні больові відчуття.

Актуальна вартість проведення даної процедури в Києві, Львові та Івано-Франківську доступна на сайті в розділі сайту «Ціни».

В яких випадках фахівці призначають пацієнтам ударно-хвильову терапію?

Протягом життя у навколо суглобових тканинах людини можуть відкладатися солі кальцію. У місцях їх відкладення відбуваються запальні процеси. Як наслідок, найчастіше виникають болі у суглобах, які надалі можуть прогресувати та призвести до обмеження рухливості.

Основні показання до УХТ:

 • захворювання м'язів та сполучних тканин;

 • захворювання плечових та ліктьових суглобів;

 • захворювання ступень;

 • захворювання зв'язок та сухожиль;

 • захворювання хребта (протрузія, грижа).

Крім того, в Інституті вертебрології та реабілітації УХТ успішно застосовують для лікування міофасціального синдрому та ентезопатій (запалень зв'язок, сухожиль та ін.), а також для стимуляції харчування тканин хребта.

Як лікувати п’яточну шпору за допомогою УХТ?

Дуже часто в Інститут вертебрології та реабілітації звертаються, щоб пройти лікування п'яткової шпори. За цією спрощеною назвою ховається серйозна проблема - пошкодження плантарной фасції, яка захищає від травм суглоби та рухливі кістки стопи. Вчасно не пролікована запалена п'яткова шпора починає «костеніти» в місці травми, перетворюючись в ту саму «шпору» і завдаючи сильного болю.

Вважається, що з п'ятковою шпорою частіше стикаються жінки похилого віку, однак до цієї проблеми схильні також і чоловіки. УХТ визнана одним з найбільш ефективних методів лікування шпор на стопах.

Результатами ударно-хвильової терапії є:

 • зменшення запалення;

 • нормалізація кровообігу;

 • прискорення загоєння пошкоджених тканин;

 • руйнування кальцинатів (скупчення солей кальцію);

 • підвищення стійкості сухожиль та зв'язок.

Кому може бути протипоказана УХТ?

Незважаючи на відносну безболісність процедури ударно-хвильової терапії, все ж існує ряд рекомендацій та медичних протипоказань до її проведення.

УХТ не рекомендується застосовувати:

 • юнакам та дівчатам до 23 років;

 • вагітним жінкам;

 • людям із захворюваннями кровотворної системи;

 • при наявності доброякісних або злоякісних пухлин;

 • при гострих інфекційних захворюваннях та деяких інших станах.

Абсолютним протипоказанням до проведення ударно-хвильової терапії є наявність у пацієнта кардіостимулятора.

Варто відзначити, що будь-які процедури в Інституті вертебрології та реабілітації призначають виключно досвідчені лікарі після консультації пацієнта, вивчення історії хвороби та з урахуванням всіх особливостей його організма. Ми також наголошуємо на необхідності комплексної терапії, оскільки монотерапія, зазвичай, впливає на окремі складові проблеми, але не захоплює її в цілому.

У поєднанні з процедурами фізіотерапії нашим пацієнтам можуть бути запропоновані лікувальний масаж, ін'єкційна терапія, заняття на медичних тренажерах, а також інші методи відновлення природного стану опорно-рухового апарату.

Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка
Усього голосів: 27
Середня оцінка: 4.4
Записатись на консультацію