Меню
Знайти
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Київ
Львів
Івано-Франківськ
Єдиний колл-центр в Києві 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22 сб-нд: з 9 до 20

Біль в суглобах

 1. IVR
 2. Що ми лікуємо
 3. Біль в суглобах

Біль у суглобах не можна ігнорувати. Якщо він має постійний характер або часто з’являється, необхідно, як можна раніше, провести діагностику. Так можуть проявлятися початкові стадії артрозів та артритів, які з часом викликають руйнування та деформацію суглобів.

Раніше дані патології зустрічалися в основному у людей старшого віку, зараз же вони нерідко розвиваються й у молодих людей, ​​віком 30-40 років. У цьому випадку захворювання часто виявляють на другій або третій стадії, коли з'являються симптоми руйнування хрящових та кісткових тканин. Ниючий біль, що супроводжує початок хвороби, багато хто ігнорує, маскуючи його за допомогою симптоматичних засобів. 

Причини болю у суглобах 

Біль у суглобах можуть викликати:

 • артрози;
 • артрити;
 • запальні захворювання м'яких тканин;
 • вроджені вади та вікові зміни;
 • інфекційні та вірусні хвороби;
 • онкологічні процеси та інші захворювання.

Визначити причину болю у суглобах може тільки лікар після огляду пацієнта та, при необхідності, проведення діагностики. Багато захворювань можуть мати схожі прояви, але при цьому вимагати абсолютно різного лікування. 

Симптоми захворювань суглобів 

Артрозами називають велику групу хронічних захворювань. Вони призводять до дегенеративно-дистрофічних змін суглобових хрящів, тобто провокують деформацію кісткових тканин та обмеження рухливості суглобів.

Симптомами артрозів можуть бути:

 • постійний незначний ниючий біль;
 • сильний біль, що виникає після навантаження суглобів;
 • хрускіт у суглобах (сам по собі не є патологічним процесом);
 • зменшення амплітуди руху суглобів;
 • деформація суглобів.

Коли захворювання тільки починає розвиватися, біль може бути несильним. Через це багато пацієнтів не звертаються за медичною допомогою своєчасно.

Артрози можуть вражати як один суглоб, так і кілька. Найбільш поширеним є артроз колінного суглоба, який викликає біль у коліні та призводить до обмеження його рухливості. Згодом це може призвести повної втрати рухової активності.

Друга група захворювань суглобів — це артрити. Вони характеризуються розвитком запального процесу в суглобах та сполучних тканинах. Артрити також призводять до деформації суглобів та обмеження їх рухливості. Однак це більш складні захворювання, в основі яких можуть лежати аутоімунні порушення в організмі.

Лікуванням артритів займаються лікарі вузької спеціалізації — ревматологи, тоді як лікування артрозів та запальних захворювань навколо суглобних тканин проводять ортопеди-травматологи.

Симптомами артритів є:

 • ниючий або гострий біль;
 • погіршення рухливості суглобів;
 • скутість рухів у ранковий час та після довго перебування в одній позі;
 • набряк та почервоніння шкіри біля хворого суглоба;
 • іноді підвищення температури тіла.

На відміну від артрозу, артрити на початкових стадіях супроводжуються гострою симптоматикою. Через деякий час симптоми можуть ослабнути, але без лікування захворювання буде прогресувати.

Також біль в області суглоба можуть викликати запальні захворювання м'яких тканин. Серед них виділяють бурсити, тендиніти, фіброзіти та лігаментіти. Вони можуть розвиватися як на тлі запального процесу в суглобі, так і в результаті переохолодження або фізичного перенапруження і частих мікротравм.

Дані захворювання не мають виражених симптомів. Часто біль проявляється лише при виконанні певних рухів та повністю зникає в інший час. При цьому без лікування захворювання можуть переходити у хронічну форму та з часом також обмежувати рухливість суглобів. 

Лікування хвороб суглобів та м'яких тканин 

Перед початком лікування необхідно встановити правильний діагноз. Під час першого візиту лікар оглядає пацієнта, дізнається його симптоми та вивчає історію хвороби. У більшості випадків зібраної таким чином інформації достатньо для визначення діагнозу.

Лікування болю у суглобах, якщо вони мають гострий характер та супроводжуються іншими вираженими симптомами, починається з інтенсивної терапії. Для надання швидкої медичної допомоги та поліпшення самопочуття пацієнта лікар може провести лікувальні блокади. Це ін'єкційна методика, що передбачає введення протизапальних та знеболювальних препаратів прямо в місце розвитку запального процесу та концентрації болю.

Після зняття гострих симптомів лікар розробляє програму лікування. Які методи будуть застосовані, залежить від діагнозу пацієнта.

Для лікування запалення суглобів та інших хвороб в Інституті вертебрології та реабілітації застосовують:

 • фізіотерапевтичні процедури (понад 5 видів);
 • лікувальний масаж;
 • лікувальну гімнастику;
 • медикаментозну терапію.

Як правило, курс лікування передбачає застосування різних методик. Кожна з них забезпечує певний лікувальний ефект, але найкращий результат спостерігається при комплексному використанні.

Після основного лікування пацієнтові також може знадобитися пройти курс реабілітації для покращення рухливості суглобів. Він може включати лікувальну гімнастику та заняття на унікальних комп'ютеризованих тренажерах David.

В Інституті вертебрології та реабілітації лікування суглобів проводять у всіх філіях, розташованих у Києві та інших містах України. Дізнатися вартість лікування можна в розділі «Ціни».

 

Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка
Усього голосів: 65
Середня оцінка: 4.3
Записатись на консультацію