Меню
Знайти
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Київ
Львів
Івано-Франківськ
Єдиний колл-центр в Києві 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22 сб-нд: з 9 до 20

Електротерапія

 1. IVR
 2. Методи лікування
 3. Електротерапія

Електротерапія (міостимуляція) - це різновид терапії, заснований на використанні електричного струму. Вона допомагає при хронічних больових синдромах, гострих болях, а також у випадках посттравматичної та післяопераційної реабілітації та профілактики широкого спектра захворювань опорно-рухового апарату.

За допомогою міостимуляції нормалізується функціональний стан м'язових тканин в організмі людини. Для отримання найкращих результатів фахівці використовують різні види струму.

Як проходить курс електротерапії?

Програма терапії із застосуванням міостимуляції розробляється лікарями Інституту вертебрології та реабілітації індивідуально для кожного пацієнта.

Залежно від діагнозу курс електротерапії може складатися з 5-10 сеансів. Перші 5 сеансів, як правило, направлені на зменшення больового синдрому. Наступні сеанси сприяють повному усуненню причини болю в організмі. При цьому рекомендований проміжок між сеансами становить в середньому 1-2 дні, однак при необхідності процедури можна проводити щодня.

У комплексі з електролікуванням лікар може рекомендувати пацієнту зміцнити глибокі м'язи спини на медичних тренажерах David. Такий підхід допомагає підвищити ефективність терапії, закріпити її результати та запобігти регресу.

Які види електротерапії використовують в Інституті вертебрології та реабілітації?

У наших клініках для лікування захворювань опорно-рухового апарату успішно використовують понад 20 видів струму. Частіше за все в рамках одного курсу лікування лікар комбінує різні методи електротерапії.

 • Електростимуляція м’язів активізує обмінні процеси в організмі, усуває гострий біль і нормалізує м'язовий тонус. Імпульсні струми розширюють судини та забезпечують нейростимулюючий ефект. Електростимуляцію використовують при хронічних болях у хребті, в цілях реабілітації після травм та операцій на хребті, при посттравматичних болях у верхніх і нижніх кінцівках, а також при хронічних тазових болях.

 • Гальванізація передбачає використання постійного електричного струму невисокої напруги та невеликої сили. Даний метод знеболює, зменшуючи запальні процеси в організмі, і підвищує ефективність медикаментів, які використовують під час лікування.

 • Електрофорез – це вид електролікування, який допомагає вводити лікарські препарати в організм без пошкодження шкірного покриву. Здійснюється це завдяки властивостям низькочастотного електричного струму. Фахівці призначають електрофорез при необхідності розширити судини, зупинити запальний процес і усунути больовий синдром. Протипоказань до електрофорезу дуже мало, він підходить навіть дітям.

 • Діадинамотерапія передбачає використання високочастотного струму великої сили при низькій напрузі. Цей різновид міостимуляції знімає набряки та спазми у м'язах, усуває больові відчуття, послаблює запалення і стимулює обмін речовин у тканинах.

 • Ампліпульстерапія заснована на коливаннях струму, вона комбінує збуджувальну та гальмівну дії імпульсних струмів. Сеанси ампліпульстерапії застосовують як складову курсу лікування хребта та суглобів, а також при хронічних больових синдромах. Також її рекомендують включати в процедурні комплекси посттравматичної та післяопераційної реабілітації.

Показання до електротерапії:

 • хронічний больовий синдром в області хребта та в суглобах;

 • захворювання опорно-рухового апарату різної специфіки;

 • надмірний тонус м'язів (так званий міотонічний синдром);

 • захворювання нервової системи;

 • порушення кровообігу.

Протипоказання до міостимуляції:

 • вагітність;

 • серцево-судинні захворювання;

 • новоутворення та онкологічні захворювання;

 • гнійні запальні процеси;

 • індивідуальна непереносимість електричного струму.

Перш ніж призначити курс електротерапії фахівці Інституту вертебрології та реабілітації обов'язково уточнюють у пацієнта історію хвороби та при необхідності проводять діагностику. В деяких випадках вони можуть запропонувати поєднати процедури з іншими видами лікування (лікувальні масажі, заняття на медичних тренажерах тощо.). Як показує медична практика, комплексна терапія не тільки забезпечує кращий результат, але і дозволяє закріпити його надовго.

 

Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка
Усього голосів: 4
Середня оцінка: 4.3
Записатись на консультацію