Якщо ваша дитина починає сутулитись, криво сидіти і не рівно ходити, це ще не означає, що в неї сколіоз. Сколіоз — це тримірне викривлення хребта з ротацією хребців та кутом по Коббу більше 10 градусів.
Причини розвитку сколіозу у дітей
Сколіоз найчастіше виникає у період ростового стрибку, що передує статевому дозріванню.
Характеризується це захворювання тим, що в момент росту людини ростові зони хребців закриваються нерівномірно, тобто з однієї сторони закрилася ростова зона, а з іншої – ні. Це призводить до того, що хребетний стовп деформується і виникає сколіотична дуга.
- Чи зʼявився він в наслідок неправильного сидіння? Ні
- Чи зʼявився тому, що дитина носила рюкзак на одному сторону? Ні
- Може через те, що дитина не займається спортом? Ні
Проте ці фактори можуть повпливати на збільшення кутів викривлення при ВЖЕ НАЯВНОМУ сколіозі.Хоча сколіоз може бути спричинений такими станами, як ДЦП та м'язова дистрофія, у більшості випадків причина його виникнення невідома.
Більшість випадків сколіозу мають легку ступінь, але деякі деформації хребта продовжують прогресувати в міру зростання дитини.
Важкий сколіоз може призвести до інвалідності. Особливо сильний кут викривлення хребта може зменшити об'єм грудної клітки, ускладнюючи нормальне функціонування легенів.
Діагностика та лікування сколіозу
Якщо ви помітили в дитини ознаки чи симптоми сколіозу, обов'язково зверніться до лікаря, який займається його лікуванням.На початкових стадіях викривлення можуть бути непомітними для батьків або дитини, адже вони розвиваються поступово і зазвичай не викликають болю.
Ознаками та симптомами сколіозу можуть бути:
• несиметрична висота розміщення плечей
• випинання лопатки;
• викривлення талія;
• різна висота розміщення стегон.
Якщо кут сколіозу збільшився, то, окрім вигину вбік, хребет може обертатися або закручуватися. Через це ребра на одній стороні тіла можуть випирати сильніше, ніж на іншій (реберний горб).
Діагноз сколіозу може бути поставлений лише на основі комплексного обстеження, яке включає огляд, тести та рентген.
Методика Катаріни Шрот для лікування сколіозу
Існує багато методів лікування сколіозу, включаючи консервативні та хірургічні.
Шрот-терапія — це метод консервативного лікування сколіозу, який ґрунтується на трьох основних принципах:
- Тривимірне викривлення хребта: Шрот-терапія враховує не лише бічне викривлення хребта, але й його ротацію та скручування.
- Активна участь пацієнта: Пацієнти навчаються спеціальним дихальним вправам та вправам, які вони можуть виконувати самостійно вдома.
- Індивідуальний підхід: Кожен план лікування розробляється з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта.
Дана методика здатна:
-
Зупинити прогресування викривлення: Шрот-терапія може допомогти зупинити прогресування викривлення хребта у дітей та підлітків.
-
Зменшити кут сколіозу: У деяких випадках Шрот-терапія може допомогти зменшити кут сколіозу.
-
Покращити поставу: Шрот-терапія може допомогти покращити поставу та зменшити біль у спині.
-
Підвищити якість життя: Шрот-терапія може допомогти пацієнтам з сколіозом жити більш активним та повноцінним життям.
Лікування сколіозу досить тривалий та непростий процес, який вимагає наполегливості та терпіння від пацієнта, а від фахівця — високої кваліфікації та компетентності.
В Інституті вертебрології та реабілітації проводиться лікування та реабілітація пацієнтів зі сколіозом як за індивідуальними програмами, розробленими відповідно до потреб кожного пацієнта, так і групові.