Меню
Знайти
Київ
Львів
Івано-Франківськ
(‎050) 360-70-50 ‎(098) 360-70-50
Єдиний колл-центр в Києві
Пн-Пт: з 7:30 до 21:00
Сб: 8:00-20:00
Нд: 9:00-18:00

Ін’єкційна терапія (ЛІКУВАЛЬНІ БЛОКАДИ)

  1. IVR
  2. Методи лікування
  3. Ін’єкційна терапія (ЛІКУВАЛЬНІ БЛОКАДИ)

Лікувальна блокада спини застосовується при захворюваннях нервової системи та опорно-рухового апарату, а також для лікування гострого і хронічного болю в суглобах і хребті. Під час процедури препарат вводиться точно в необхідну зону і максимально швидко знімає запалення і больовий синдром.

При цьому Інститут вертебрології та реабілітації насамперед ставить перед собою мету — усунути причину захворювання, а не тільки прибрати симптоматику. Саме тому, наші лікарі використовують комплексний підхід в лікуванні, а до знеболювальних і протизапальних медикаментів вдаються тільки за необхідності.

ЯКИЙ ВИГЛЯД МАЄ ЦЯ ПРОЦЕДУРА?

Почнемо з того, що укол «блокада» вкрай рідко використовується як самостійний вид лікування, оскільки насамперед впливає на симптоми захворювання. Усунення причини хвороби і стійкий позитивний ефект досягається тільки шляхом комплексної терапії. Доктор після ретельної діагностики призначає індивідуальний курс лікування, розрахований на 5-10 сеансів.

Під час кожного візиту пацієнта, як правило, виконується відразу кілька різних процедур. Залежно від призначень лікаря, це може бути масаж, корекція хребта, фізіотерапевтичні процедури, ін'єкційна терапія та інші методи. При наявності гострого больового синдрому блокада пацієнту може бути виконана відразу на первинній консультації. У більшості ж випадків ін'єкційну терапію пацієнт отримує під час курсового лікування, після процедури масажу.

В першу чергу уколи використовуються для купірування загострень, коли потрібно швидко зняти гострий біль і запалення (наприклад, блокада при радикуліті). Зазвичай, в таких випадках курс лікування включає 2-4 блокади. Як показує практика, поліпшення настає вже після 1-го сеансу.

Блокаду здійснює висококваліфікований лікар, який має великий досвід у виконанні подібних процедур. Шкіра в області уколу дезінфікується, і фахівець вводить суміш лікарських препаратів безпосередньо в необхідні точки. Це дозволяє впливати точно на епіцентр загострення, значно зменшити запальний процес і набряк тканин.

ЯКІ ВИДИ БЛОКАД МИ ЗАСТОСОВУЄМО В ІНСТИТУТІ ВЕРТЕБРОЛОГІЇ ТА РЕАБІЛІТАЦІЇ?

Наші фахівці визначають курс лікування, вид блокад і необхідний препарат для ін'єкції індивідуально, залежно від стану пацієнта. В Інституті вертебрології та реабілітації застосовується кілька варіантів блокад.

  • паравертебральні блокади (наприклад, новокаїнові) швидко усувають біль.

  • протизапальні блокади спрямовані на зняття запалення нервового корінця або інших тканин, м'язової фасції, місця прикріплення сухожилля до кістки, зв'язки, місця переходу м'язу в сухожилля і т.д. Ці структури насичені пропріорецепторами, які забезпечують нервовою імпульсацією спинний мозок для підтримки адекватного м'язового тонусу. Запальний процес в цих тканинах призводить до порушення пропріорецепції та виникнення м'язового гіпертонусу або навпаки гіпотонії, а це в свою чергу є однією з причин дисбалансу м'язового корсету хребта.

  • інтра- і параартрикулярні блокади — це блокада суглоба при запальних процесах в ньому або в навколосуглобових тканинах.

  • провідникові блокади використовуються при тунельних синдромах і запальних процесах в периферійних нервових структурах.

ПЕРЕВАГИ МЕТОДУ:

  • швидкий знеболювальний ефект: препарат одразу потрапляє до осередку болю і запалення.

  • мінімальні побічні ефекти: на відміну від внутрішньом'язових ін'єкцій, при блокаді використовується мінімальна кількість препарату, оскільки він вводиться безпосередньо в потрібну зону впливу.

  • застосування блокад забезпечує додаткову ефективність курсового лікування і прискорює його результати при незначному збільшенні ціни.

ПОКАЗАННЯ ДО ЛІКУВАННЯ:

Основне показання для застосування лікувальних блокад — це гострий больовий синдром або виражений запальний процес. Їх можна класифікувати наступним чином:

  • больовий синдром різної локалізації;

  • невралгії і неврити;

  • корінцевий синдром;

  • тунельний синдром;

  • міофасційний синдром;

  • ентезопатії;.

  • лігаменто- і тендопатія;

  • остеоартрози і артрити;

  • різні ревматоїдні процеси.

Блокада при грижі хребта: безпечність процедури

В інтернеті можна знайти безліч статей з некоректною інформацією про те, що блокади при грижах хребта і протрузіях передбачають «укол в спинний мозок». Але правда полягає в тому, що болючі відчуття при грижі викликані корінцевим або міофасційним синдромом. Епіцентри больових відчуттів, таким чином, знаходяться зовсім не в хребті. Знеболювальні препарати при грижах і протрузіях вводяться в м'язи або зону набряку м'яких тканин, але не в спинний мозок пацієнта. Максимально глибоке знеболювання (епідуральна анестезія) найчастіше застосовується під час операцій або пологів. Проте, будь-яка блокада повинна виконуватися з обережністю і тільки кваліфікованим фахівцем після консультації лікаря.

ЯКІ ЩЕ ВИДИ ІН'ЄКЦІЙНОЇ ТЕРАПІЇ ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ В ІНСТИТУТІ ВЕРТЕБРОЛОГІЇ ТА РЕАБІЛІТАЦІЇ?

У нашому арсеналі — всі необхідні ін'єкційні методики. Для зняття больового синдрому, запалення та внутрішньотканинного набряку фахівці в Інституті вертебрології та реабілітації використовують також інші методи ін'єкційної терапії:

  • внутрішньом'язові ін'єкції;

  • внутрішньовенні інфузії;.

  • зональні мультиін'єкції;

  • внутрішньосуглобове введення препаратів.

Однак пам'ятайте про те, що стійкий позитивний результат лікування можливий тільки із застосуванням комплексної терапії. Блокада при остеохондрозі — це лише тимчасовий захід. Те ж стосується усунення болю при міжхребцевій грижі та інших проблемах спини. Коли Вам стало легше, і біль відступив — це не означає, що можна зупиняти лікувальний процес. В абсолютній більшості випадків ключ до одужання — це рух і зміцнення глибоких м'язів-стабілізаторів спини, що підтримують хребет. Щоб біль в спині не нагадав про себе знову, необхідно вести активний спосіб життя, правильно харчуватися, достатньо рухатися, займатися дозволеними доктором видами спорту і зміцнювати м'язовий корсет.

Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка
Усього голосів: 521
Середня оцінка: 4.5