Меню
Знайти
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Київ
Львів
Івано-Франківськ
Єдиний колл-центр в Києві 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22 сб-нд: з 9 до 20

Ультразвукова терапія

 1. IVR
 2. Методи лікування
 3. Ультразвукова терапія

Ультразвукова терапія (скорочено УЗТ)— це лікування за допомогою сучасного апарату, що випромінює ультразвукові хвилі різної частоти. Вони викликають стиснення і розтягнення тканин, тим самим стимулюючи відновлювальні процеси. Нижня межа частоти застосовується для лікування глибоко розташованих тканин, а верхня межа частоти — для запалених тканин, що знаходяться ближче до поверхні шкіри. Регулюючи частоту, фахівець концентрує вплив ультразвуку на проблемних ділянках, уникаючи взаємодії зі здоровими органами і тканинами.

Вплив ультразвуку на організм має три типи: фізико-хімічний, механічний та тепловий. При цьому найбільш важливим є механічний фактор — завдяки акустичному тиску створюються мікровібрації тканин і здійснюється масаж тих зон, до яких не можна дотягнутися вручну. Термічний ефект УЗТ сприятливо впливає на судини, а фізико-хімічні процеси активізують окислювально-відновні процеси і синтез біоактивних сполук.

ЯК ПРОХОДИТЬ ЛІКУВАННЯ УЛЬТРАЗВУКОМ?

Інститут вертебрології та реабілітації використовує ультразвук для лікування захворювань суглобів та сполучних тканин (в тому числі при радикуліті), а також для реабілітації після травм і переломів.

Ультразвукова терапія безболісна. Іноді під час процедури може відчуватися слабке тепло в точці впливу. Лікувальний курс найчастіше складається з  5-6 процедур. Наш апарат ультразвукової терапії — гідний представник лінійки високоякісного сучасного фізіотерапевтичного обладнання компанії BTL. Одна лікувальна процедура триває близько 15 хвилин. При цьому використовується комфортна та ефективна для пацієнта частота ультразвуку.

ЯКІ КОРИСНІ ВЛАСТИВОСТІ УЛЬТРАЗВУКОВОЇ ТЕРАПІЇ?

Нарівні з іншими фізіотерапевтичними процедурами ультразвукове лікування:

 • покращує процеси обміну речовин в тканинах;

 • підвищує вироблення колагену і еластину;

 • насичує клітини киснем;

 • нормализуєкровообіг;

 • знімає больові відчуття та спазми.

ЧИ Є ПРОТИПОКАЗАННЯ ДО УЗТ?

Перш ніж призначати пацієнтові курс ультразвукової терапії, лікар обов'язково вивчає анамнез і переконується в тому, що до проведення даної процедури немає протипоказань. Такими протипоказаннями можуть бути:

 • вагітність;

 • атеросклероз;

 • захворювання центральної нервової системи;

 • серцева недостатність;

 • наявність доброякісних або злоякісних пухлин;

 • захворювання ендокринної та кровоносної систем;

 • наявність металевих протезів.

Застосовуючи ультразвуковий апарат для лікування суглобів і вирішення інших проблем опорно-рухового апарату, фахівці Інституту вертебрології та реабілітації, в першу чергу, зацікавлені в усуненні причини захворювання. Як правило, монотерапія не вирішує проблему повністю. Тому лікар може порекомендувати пацієнту поєднати курс УЗТ з іншими фізіотерапевтичними процедурами, лікувальними масажами або вправами на медичних тренажерах David.

 

Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка
Усього голосів: 8
Середня оцінка: 4.9
Записатись на консультацію