Меню
Знайти
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Київ
Львів
Івано-Франківськ
Єдиний колл-центр в Києві 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22 сб-нд: з 9 до 20

Лікувальна фізкультура

  1. IVR
  2. Методи реабілітації
  3. Лікувальна фізкультура

Лікувальна фізкультура (ЛФК) – це комплекс фізичних вправ, спрямованих на лікування, реабілітацію та профілактику захворювань опорно-рухового апарату. ЛФК допомагає зміцнити м’язовий корсет спини, збільшити рухливість суглобів, усунути дисбаланс м’язів і зв’язок, знизити навантаження на хребет, а також комплексно оздоровити організм.

Застосування лікувальної фізкультури в Інституті вертебрології та реабілітації

Лікарі Інституту вертебрології та реабілітації застосовують ЛФК для відновлення та поліпшення роботи опорно-рухового апарату пацієнта, зокрема:

  • для лікування та профілактики захворювань опорно-рухового апарату;
  • для лікування та профілактики остеохондрозу;
  • при різних порушеннях постави;
  • для розробки суглобів в післяопераційний період та після отриманих травм;
  • в період реабілітації після операційного лікування міжхребцевих гриж.

Як відбувається лікувальна фізкультура в Інституті вертебрології та реабілітації?

Фахівці Інституту вертебрології та реабілітації проводять діагностику організму перед тим, як призначити комплекс вправ лікувальної фізкультури. Після цього фахівці з реабілітації після консультації лікаря розробляють індивідуальний комплекс вправ лікувальної фізкультури відповідно до курсу лікування пацієнта.

Залежно від індивідуальних показників, фахівці Інституту вертебрології та реабілітації призначають курс м’язово-суглобової гімнастики як самостійний метод відновлення або в поєднанні з механотерапією на комп’ютеризованих тренажерах. Основа цього курсу – рух. Комплекс фізичних вправ розробляється з урахуванням готовності пацієнта до помірних фізичних навантажень, основного діагнозу, супутніх захворювань.

Наші лікарі використовують такі способи проведення лікувальної м’язово-суглобової гімнастики:

  • консультативні фізичні вправи фахівець із реабілітації розробляє для пацієнта на останньому етапі реабілітації; спеціальний комплекс фізичних вправ пацієнт може виконувати кожен день вдома самостійно;
  • також фахівці Інституту вертебрології та реабілітації можуть провести курс лікування та реабілітації фізичними вправами із застосуванням сучасних комп’ютеризованих медичних тренажерів David.

Методика David дозволяє збільшити ефективність фізичних вправ, запропонованих лікарем у період реабілітації та профілактики. Медичні тренажери кардинально відрізняються від звичайних фітнес-тренажерів і саме тому підходять для реабілітації після операцій.

Обладнання має програмне забезпечення, яке фіксує всі зміни в м’язовому корсеті пацієнта, спеціальні обмежувачі руху, які закріплюють суглоби під коректним кутом і дозволяють працювати тільки необхідним для реабілітації м’язам.

Комплекс лікування може доповнюватися лікарями Інституту вертебрології та реабілітації як фізіотерапевтичними процедурами, так і лікувальним масажем та елементами постізометричної релаксації разом із ЛФК з метою закріплення результату та запобігання майбутніх ускладнень.

Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка
Усього голосів: 11
Середня оцінка: 4.4
Записатись на консультацію