Меню
Знайти
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Київ
Львів
Івано-Франківськ
Єдиний колл-центр в Києві 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22 сб-нд: з 9 до 20

Протрузія

 1. IVR
 2. Що ми лікуємо
 3. Протрузія

Протрузія – це випинання стінки міжхребцевого диска без розриву фіброзного кільця самого диска. Протрузія є початковою стадією грижі міжхребцевого диска і може протікати без симптомів до моменту компресії нервового корінця. Після таких защемлень протрузія супроводжується болями в спині.

Лікарі Інституту вертебрології та реабілітації рекомендують не відкладати лікування протрузії, оскільки вилікувати випинання стінки міжхребцевого диска на ранніх стадіях можна без операційного втручання.

ДЕ МОЖЕ ВИНИКНУТИ ПРОТРУЗІЯ ТА ЯКІ ЇЇ СИМПТОМИ?

Протрузія найчастіше виникає в поперековому відділі хребта.Випинання стінки міжхребцевого диска в шийному та грудному відділах хребта відбувається рідше. Незалежно від місця виникнення патологій диска між хребцями, існують певні симптоми, які сигналізують про прояви протрузій:

 • різні болі в тілі: головні болі, наприклад, характерні для протрузій шийного відділу;
 • хронічні або гострі болі в спині;
 • скутість та затискання в попереку;
 • відчуття печіння, «прострілів» у хребті;
 • порушення чутливості в ногах або руках, у пальцях рук або ніг; може проявлятися як оніміння, поколювання, «пробирання тремтінням» рук або ніг;
 • біль, який поширюється від хребта в руки або ноги;
 • слабкість у м’язах, яка супроводжується зменшенням м’язової сили в руках або ногах;
 • втрата еластичності та рухливості м’язів у тілі.

Лікування протрузій в Інституті вертебрології та реабілітації

В Інституті вертебрології та реабілітації застосовують безопераційні методи лікування протрузій. Наші фахівці розробляють індивідуальний курс лікування для кожного пацієнта залежно від місцезнаходження та стадії патології міжхребцевого диска.

Результатом курсу лікування є усунення компресії нервового корінця, відновлення роботи хребта та суглобів, нормалізація чутливості в ураженій області, а також відновлення сили й еластичності в м’язах.

Курс безопераційного лікування передбачає 5-10 сеансів і починається з усунення больового синдрому. Перерву між сеансами наші лікарі рекомендують не робити. Усунення основних симптомів протрузій і зменшення гострого болю пацієнт відчуває вже після першого-другого сеансів безопераційного лікування.

Під час курсу сеансів фахівці Інституту вертебрології та реабілітації застосовують комплекс методів для лікування протрузій:

 • Фізіотерапію (електротерапіюмагнітотерапіюлазерну терапіюлікувальний масаж);
 • Апаратне витягування хребта: такий метод лікування допомагає повернути диск на місце й таким чином усунути здавлювання нервових закінчень;
 • Медикаментозне лікування. Під час лікування протрузій певні лікарські препарати допомагають зняти біль, набряклість і запалення в уражених тканинах;
 • Лікування рухом у Центрі зміцнення хребта та суглобів. За індивідуально розробленою програмою пацієнт виконує комплекс фізичних вправ на професійних медичних тренажерах David. Цей комплекс вправ допомагає зміцнити м’язи спини, а також відновити роботу органів і систем організму під час і після лікування протрузій. Заняття в Центрі зміцнення хребта та суглобівпроходять під наглядом наших досвідчених реабілітологів. 
Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка
Усього голосів: 110
Середня оцінка: 4.5
Записатись на консультацію