Меню
Знайти
Київ
Львів
Івано-Франківськ
Єдиний колл-центр в Києві
Пн-Пт: з 8:00 до 21:00
Сб: 9:00-20:00
Нд: 9:00-18:00

Дитяча ортопедія

 1. IVR
 2. Що ми лікуємо
 3. Дитяча ортопедія

ДИТЯЧА ОРТОПЕДІЯ І ТРАВМАТОЛОГІЯ

Ортопедичні хвороби у дітей та підлітків, які знаходяться в фазі інтенсивного росту, є досить поширеними та потребують уваги та своєчасної діагностики. Особливу увагу варто звернути в період 11-14 років.

Основними симптомами таких хвороб є:

 • біль у кістках та суглобах,
 • біль у м’язах,
 • біль у спині та/чи шиї,
 • біль після фізичних навантажень, уроків фізкультури,
 • біль у ліктях.

Ці симптоми можуть свідчити про розвиток різних захворювань, таких як:

Юнацький остеохондроз — це дегенеративно-дистрофічний процес в хрящових та кісткових тканинах хребта, який виникає внаслідок порушення обміну речовин, перенавантаження, травм або вроджених аномалій. Юнацький остеохондроз може проявлятися болем у шиї, спині, груднині, в міжлопаткової ділянці, а також онімінням та слабкістю в кінцівках.

Гіпермобільність суглобів — це патологічна здатність суглобів до надмірної рухливості за рахунок слабкості або розтягнення зв’язок. Гіпермобільність може супроводжуватися болем у суглобах, особливо після фізичних навантажень, а також частими вивихами та змінами у поставі.

Міозит — це запалення м’язових волокон, яке може бути спричинене інфекціями, алергенами, отруєннями, переохолодженням, перенапруженням або травмами. Міозит проявляється болем у м’язах, що погіршується під час руху та пальпації, а також набряком та почервонінням м’язової тканини.

Пiслятравматичний артрит — це запалення суглобів, яке виникає внаслідок пошкодження хрящової поверхнi суглобiв або зв’язок. Пiслятравматичний артрит може проявлятися болем у суглобах, що збiльшується при русi та навантаженнi, а також обмеженням рухливостi та деформацiєю суглобiв.

Тендинiт — це запалення сухожиль, яке може бути спричинене перенапруженням, перегрiванням, переохолодженням, травмами або iнфекцiями. Тендинiт проявляється болем у сухожиллях, а також набряком та почервонiнням сухожильної оболонки.

Тендовагiнiт — це запалення оболонки сухожиль, яке може бути спричинене перенапруженням, перегрiванням, переохолодженням, травмами або iнфекцiями. Тендовагiнiт проявляється болем у сухожиллях та почервонiнням оболонки сухожиль.

Лігаментит — це запалення зв’язок, яке може бути спричинене перенапруженням, перегрiванням, переохолодженням, травмами або iнфекцiями. Лігаментит проявляється болем у зв’язках, що погiршується при русi та пальпацiї, а також набряком та червонiнням зв’язкової тканини.

Хвороба Осгуда-Шляттера - це запалення хрящового відростка на передній частині коліна, яке виникає внаслідок перенапруження м’язів стегна, що прикріплюються до цього відростка. Хвороба Осгуда-Шляттера проявляється болем у коліні, що збільшується при згинанні та розгинанні ноги, а також набряком та чутливістю в області відростка.

Ортопедичні хвороби у дітей та підлітків потребують консультації лікаря-ортопеда та своєчасного лікування. Не ігноруйте симптоми болю у кістках, суглобах, м’язах, спині, шиї, локтях у підлітків. Вони можуть свідчити про серйозні захворювання, які можуть негативно вплинути на розвиток та якість життя вашої дитини.

Ортопедія дітей до року

Перш за все, ортопед проводить профілактичні огляди дитини на першому році життя, а саме у віці 3, 6, 9 та 12 місяців. Цей огляд необхідний для виключення вроджених патологій, наприклад дисплазії кульшового суглобу. Далі варто провести огляд у віці 1,5-2 роки, щоб дати оцінку формування стоп у дитини, а у шкільному віці огляд повинен здійснюватись щорічно.

Травми, механічні поранення та падіння яких зазнала дитина це підстава для термінового звернення до дитячого травматолога.

Ви повинні здійснити позачерговий візит з дитиною до фахівця якщо:

 • Спостерігається асиметрія (деформація) черепа, голови чи обличчя;
 •  Дитина тримає голову на одну сторону;
 • Частини тіла мають різні розміри (права частина більша за ліву половину тулуба чи навпаки);
 • Кінцівки відрізняються по довжині;
 • Грудна клітина або хребет деформовані;
 • Обмежено відведення стегон;
 • Присутні пухлиноподібних утворень, які прощупуються;
 • Якщо дитина кульгає або відчуває біль в спині чи ногах при ходьбі.

 

 

Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка
Усього голосів: 2
Середня оцінка: 5