Меню
Знайти
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Київ
Львів
Івано-Франківськ
Єдиний колл-центр в Києві 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22 сб-нд: з 9 до 20

Біль у попереку

 1. IVR
 2. Що ми лікуємо
 3. Біль у попереку

Болі в попереку можуть з’являтися з багатьох причин, і протягом життя практично кожен стикається з такою проблемою. Провокувати біль можуть як спазми або розтягування м'язів та зв'язок спини, так і серйозні захворювання хребта та внутрішніх органів.

Дуже важливо своєчасно виявити причину захворювання, встановити правильний діагноз та провести комплексне лікування. Без відповідної терапії захворювання можуть переходити в хронічну форму та провокувати часті загострення або постійний ниючий біль. 

Причини болю в попереку 

Однією з поширених причин виникнення сильного болю у попереку є радикуліт. Останнім часом він все частіше з'являється і у людей молодого віку. Спосіб життя за минулі декілька десятиріччь сильно змінився, але організм людини еволюційно пристосований до іншого - регулярної фізичної роботи. Через нестачу активності в ньому відбувається ряд порушень, у тому числі розвиваються захворювання опорно-рухового апарату та радикуліт.

Ще одна велика  проблема полягає в тому, що багато хто лікує його самостійно, використовуючи знеболюючі та протизапальні препарати місцевої дії.

Таке симптоматичне лікування дає лише тимчасовий результат, оскільки радикуліт є не самостійним захворюванням, а синдромом, що розвивається на тлі іншої патології. Без відповідного лікування він часто переходить в хронічну форму та довгий час розвивається безсимптомно.

 Біль в попереку також може виникати через:

 • травми хребта та суглобів;
 • пошкодження м'яких тканин;
 • протрузії та грижі міжхребцевих дисків;
 • сколіоз та інші викривлення хребта;
 • остеохондроз;
 • захворювання суглобів та хрящових тканин;
 • захворювання внутрішніх органів;
 • запальні та інфекційні хвороби.

Характер болю при різних патологіях може відрізнятися так само, як і супутні йому симптоми. Наприклад, постійний ниючий біль може виникати при незначних травмах м'яких тканин, хворобах та такому стані, як остеохондроз.

Різкий біль можуть викликати протрузії та грижі міжхребцевих дисків. При цих патологіях біль, як правило, посилюється під час рухів.

Крім цього потрібно враховувати, що не завжди, коли болить спина в поясниці, вогнище проблеми знаходитися також там. У деяких випадках, зокрема при захворюваннях внутрішніх органів, джерело болю може знаходиться в іншому місці. 

Особливості лікування болю у попереку 

Перед початком лікування болю у попереку лікар проводить огляд пацієнта та необхідну діагностику. Якщо захворювання знаходиться в гострій стадії та супроводжується вираженим больовим синдромом, пацієнту спочатку проводять інтенсивну терапію. Для зняття болю та запалення застосовують лікарські засоби, при необхідності роблять лікувальні блокади. Вони передбачають внутрішньом'язове введення препаратів в місце, де знаходиться вогнище болю.

Тактика подальшого лікування визначається лікарем на основі виявленого діагнозу. Якщо болі в спині викликані захворюваннями поясничного відділу хребта, лікування призначають комплексне. У цьому випадку важливо не тільки усунути симптоми захворювання, але й скоригувати причини, які спровокували розвиток патологічного процесу.

Для лікування захворювань хребта та суглобів в Інституті вертебрології та реабілітації застосовують:

Як правило, лікар призначає пацієнтові кілька видів терапії. Кожна з них забезпечує різні лікувальні ефекти та впливає на окремі ланки патологічного процесу. Завдяки комплексному лікуванню вдається швидко зняти симптоми та прискорити процес одужання.

При деяких захворюваннях пацієнту може знадобитися пройти також курс реабілітації. Він необхідний для усунення залишкових симптомів хвороби та відновлення нормального функціонування всіх елементів опорно-рухового апарату.

Ознайомитися з актуальним прайсом ви можете у розділі «Ціни».

 

Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка
Усього голосів: 23
Середня оцінка: 4.8
Записатись на консультацію