Меню
Знайти
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Київ
Львів
Івано-Франківськ
Єдиний колл-центр в Києві 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22 сб-нд: з 9 до 20

Біль в грудному відділі

 1. IVR
 2. Що ми лікуємо
 3. Біль в грудному відділі

З'ясувати причину болю у грудному відділі хребта можна тільки, провівши діагностику, так як симптоми багатьох патологій бувають схожими. Іноді біль викликають розтягнення або спазми м'язів, однак досить часто їх причиною виявляються захворювання хребта, а також серця та легень. Для успішного лікування потрібно, якомога раніше виявити хворобу та почати відповідну терапію. 

Причини болю у грудному відділі хребта 

При захворюваннях хребта біль буває, як ниючим, так і гострим. Він може бути присутнім постійно, слабшати чи підсилюватися при певних рухах. Крім болю можуть з'являтися й інші симптоми. Наприклад, зменшення рухливості, хрускіт під час рухів, поширення болю на інші ділянки тіла та зниження чутливості.

Причинами болю у грудному відділі спини можуть бути:

 • травми хребта;
 • травми суглобів;
 • пошкодження м'яких тканин;
 • протрузії;
 • грижі міжхребцевих дисків;
 • сколіоз та кіфоз;
 • остеохондроз грудного відділу хребта;
 • захворювання суглобів;
 • радикуліт та інші хвороби.

 

Травми хребта, зазвичай, викликають гострий біль та вимагають негайного надання пацієнтові медичної допомоги. Однак причиною болю можуть стати і застарілі травми, які відбулися багато років тому. Вони можуть спровокувати формування м'язових блоків та затискань, в результаті чого інші м'язи, взявши на себе компенсаторну функцію, опиняються в гіпертонусі. З часом це стає причиною м'язових болів, защемлення нервів та інших ускладнень.

Це ж стосується і травм суглобів. Вони також можуть згодом ставати причиною сильного болю. При цьому сама травма може бути незначною та викликати лише легкий ниючий біль, проте без своєчасного лікування та при подальшому навантаженні стан може поступово погіршуватися.

При пошкодженнях м'яких тканин — м'язів, зв'язок та сухожиль біль, як правило, ниючий, а не гострий. Він має постійний характер та може посилюватися при їх навантаженні.

При таких захворюваннях хребта, як протрузії та грижі міжхребцевих дисків, біль також може бути ниючим протягом тривалого часу. Однак він може посилюватися під час рухів та ставати гострим при розвитку ускладнень, наприклад, защемленні нервів.

Симптоми радикуліту більш специфічні. Він характеризується різким та гострим болем, а також значним обмеженням рухливості. Однак в грудному відділі хребта він розвивається досить рідко.

Біль у грудній клітці можуть викликати й інші патології. Наприклад:

 • органів дихальної системи (бронхіт та запалення легень);
 • серця та судин;
 • нервової системи (зокрема міжреберна невралгія) та інші захворювання. 

Особливості лікування 

Лікування захворювань хребта та суглобів має бути комплексним. Якщо усунути симптоми, але не провести терапію основного захворювання, воно може посилитися та незабаром призвести до нового загострення.

Перш за все, якщо спина та грудна клітка болять дуже сильно, застосовують методи інтенсивної терапії для швидкого зняття гострих симптомів. В цьому випадку пацієнту можуть провести лікувальні блокади — ін'єкції знеболюючих та протизапальних препаратів в центр локалізації патологічного процесу. Вони забезпечують практично моментальне зменшення болю.

Під час першого огляду пацієнта лікар також дізнається його скарги та вивчає історію хвороби. У деяких випадках, отриманих таким чином, даних достатньо для постановки діагнозу.

Програма подальшого лікування складається лікарем індивідуально з урахуванням основного захворювання, супутніх патологій та інших факторів.

Лікування протрузій, гриж міжхребцевих дисків та сколіозу 1-2 ступенів проводиться в більшості випадків консервативними методами та не вимагає хірургічного втручання.

Лікування радикуліту повинно передбачати терапію не тільки даного синдрому, але й основної хвороби. Радикулопатія розвивається не самостійно, а при наявності іншої патології хребта.

Грудний остеохондроз також потрібно лікувати не симптоматично. Завдяки правильному підходу можна зменшити вираженість больових відчуттів та забезпечити відновлення структури та функціональності хребта.

Для лікування хвороб хребта та суглобів застосовують:

 • медикаментозні засоби;
 • лікувальний масаж;
 • корекцію хребта;
 • фізіотерапевтичні процедури;
 • лікувальну гімнастику.

Кожна методика має свій механізм дії та забезпечує досягнення певного результату. Найкращий ефект досягається при комплексному лікуванні, коли забезпечується вплив на всі ланки патологічного процесу.

Іноді після закінчення основного лікування пацієнтові може знадобитися пройти курс реабілітації. Його метою може бути усунення залишкових неврологічних симптомів та відновлення нормальної рухливості хребта та суглобів.

Ознайомитися з вартістю лікування болю у спині можна в розділі «Ціни». 

Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка
Усього голосів: 11
Середня оцінка: 4.4
Записатись на консультацію