Меню
Знайти
Київ
Львів
Івано-Франківськ
(‎050) 360-70-50 ‎(098) 360-70-50
Єдиний колл-центр в Києві
Пн-Пт: з 7:30 до 21:00
Сб: 8:00-20:00
Нд: 9:00-18:00

Біль в грудному відділі

  1. IVR
  2. Що ми лікуємо
  3. Біль в грудному відділі

З'ясувати причину болю в грудному відділі хребта можна лише за допомогою діагностики, адже симптоми багатьох патологій схожі.

Іноді біль викликають розтягнення або спазми м'язів, однак досить часто його причиною виявляються захворювання хребта, а також серця та легень. Для успішного лікування важливо якомога раніше виявити хворобу та розпочати відповідну терапію.

ПРИЧИНИ БОЛЮ У ГРУДНОМУ ВІДДІЛІ ХРЕБТА 

При захворюваннях хребта біль може бути як ниючим, так і гострим. Він може бути присутнім постійно, слабшати або підсилюватися при певних рухах. Окрім болю можуть з'являтися й інші симптоми. Наприклад: 

  • Зменшення рухливості.
  • Хрускіт під час рухів.
  • Поширення болю на інші ділянки тіла.
  • Зниження чутливості.

Причинами болю у грудному відділі хребта можуть бути:

  • Травми хребта.
  • Травми суглобів.
  • Пошкодження м'яких тканин.
  • Протрузії міжхребцевих дисків.
  • Грижі міжхребцевих дисків.
  • Сколіоз та кіфоз.
  • Остеохондроз грудного відділу хребта.
  • Радикуліт та інші захворювання.

При таких захворюваннях хребта, як протрузії та грижі міжхребцевих дисків, біль може бути ниючим протягом тривалого часу. Однак він може посилюватися під час рухів і ставати гострим при розвитку ускладнень, наприклад, защемленні нервів.

 

Симптоми радикуліту більш специфічні. Він характеризується різким і гострим болем, а також значним обмеженням рухливості. Однак у грудному відділі хребта він розвивається досить рідко.

При пошкодженнях м'яких тканин – м'язів, зв'язок та сухожиль – біль, як правило, ниючий, а не гострий. Він має постійний характер і може посилюватися при їх навантаженні.

Травми хребта, зазвичай, викликають гострий біль і вимагають негайного надання пацієнту медичної допомогиОднак причиною болю можуть стати й застарілі травми, які відбулися багато років томуВони можуть спровокувати формування м'язових блоків і затискань, в результаті чого інші м'язи, взявши на себе компенсаторну функцію, опиняються в гіпертонусі. З часом це стає причиною м'язового болю, защемлення нервів та інших ускладнень.

Це ж стосується і травм суглобів. Вони також з часом можуть ставати причиною сильного болю. При цьому сама травма може бути незначною, викликаючи лише легкий ниючий біль, проте без своєчасного лікування та за подальшого навантаження стан може поступово погіршуватися.

Біль у грудній клітці може бути викликаний й іншими патологіями, наприклад:

  • органів дихальної системи (бронхіт, запалення легень);
  • серця та судин;
  • нервової системи, зокрема міжреберна невралгія, та інші захворювання.

ОСОБЛИВОСТІ ЛІКУВАННЯ 

Лікування захворювань хребта та суглобів має бути комплексним. Якщо лише усунути симптоми, не проводячи терапію основного захворювання, воно може посилитися та незабаром призвести до нового загострення.

Перш за все, якщо спина та грудна клітка болять дуже сильно, застосовують методи інтенсивної терапії для швидкого зняття гострих симптомів. В цьому випадку Пацієнту можуть провести лікувальні блокади — ін'єкції знеболюючих та протизапальних препаратів в центр локалізації патологічного процесу. Вони забезпечують практично моментальне зменшення болю.

Під час першого огляду пацієнта лікар також дізнається його скарги та вивчає історію хвороби. У переважної більшості випадків, отриманих таким чином, даних достатньо для постановки діагнозу.

Для застосування додаткових методів обстеження є чіткі сигнали і показання, які лікар бачить на первинному огляді. Тому радимо не робити самостійно будь-які обстеження перед візитом до лікаря. 

Програма подальшого лікування складається лікарем індивідуально з урахуванням основного захворювання, супутніх патологій та інших факторів.

Лікування радикуліту повинно передбачати терапію не тільки даного синдрому, але й основної хвороби. Радикулопатія розвивається не самостійно, а при наявності іншої патології хребта.

Для лікування хвороб хребта та суглобів застосовують:

Кожна методика має свій механізм дії та забезпечує досягнення певного результату. Найкращий ефект досягається при комплексному лікуванні, коли забезпечується вплив на всі ланки патологічного процесу.

Найкращим шляхом до одужання є поєднання основного лікування із курсом фізичної терапії та кінезіотерапії. Його метою є усунення залишкових неврологічних симптомів та відновлення нормальної рухливості хребта та суглобів.

Ознайомитися з вартістю лікування болю у спині можна в розділі «Ціни».  

 
Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка
Усього голосів: 174
Середня оцінка: 4.5