Меню
Знайти
Київ
Львів
Івано-Франківськ
Єдиний колл-центр в Києві
Пн-Пт: з 8:00 до 21:00
Сб: 9:00-20:00
Нд: 9:00-18:00

Міофасціальний реліз (МФР)

  1. IVR
  2. Методи лікування
  3. Міофасціальний реліз (МФР)

Міофасціальний реліз — це метод лікування болю в спині, який полягає в розслабленні і розтягуванні м’язових оболонок, що оточують м’язи, кістки і суглоби.

Метою міофасціального релізу є відновлення еластичності і гнучкості тканин, поліпшення кровообігу і лімфодренажу, зменшення запалення і натягу.

 

Міофасціальний реліз може бути виконаний вашим лікуючим лікарем, а також елементи релізу можуть застосовуватись фізичним терапевтом в комплексі індивідуальної програми фізичної терапії за допомогою спеціальних приладів, таких як масажні ролики, кульки, палички тощо.

Механізм дії міофасціального релізу базується на впливі на тригерні точки — дуже чутливі ділянки м’язових оболонок, які виникають внаслідок перенапруження, травм, стресу або хронічних захворювань. Тригерні точки можуть викликати біль не тільки в місцях їх локалізації, але і в інших частинах тіла через нервове з’єднання. М’яке і поступове натискання на тригерні точки сприяє їх розв’язуванню і зменшенню болю.

Міофасціальний реліз може бути корисним для людей, які страждають від болю в спині через різні причини, такі як:

  • сколіоз
  • грижа диска
  • м’язовий спазм
  • постуральний дисбаланс
  • остеохондроз тощо.

Метод допомагає покращити рухливий діапазон хребта, зміцнити м’язовий корсет, зменшити напругу і запобігти подальшому ушкодженню тканин. Однак міофасціальний реліз не є панацеєю від усіх проблем з хребтом і потребує комплексного підходу до лікування.

Також метод має певні протипокази, такі як гостре запалення, інфекція, тромбоз, онкологічні захворювання тощо. Тому перед застосуванням методу необхiдно проконсультуватися з лiкарем.

Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка
Усього голосів: 1
Середня оцінка: 5