Меню
Знайти
Київ
Львів
Івано-Франківськ
Єдиний колл-центр в Києві
Пн-Пт: з 7:30 до 21:00
Сб: 8:00-20:00
Нд: 9:00-18:00

Кінезіотейпування

 1. IVR
 2. Методи лікування
 3. Кінезіотейпування

Кінезіотейпування - це сучасна методика профілактики та лікування захворювань опорно-рухового апарату. Вона передбачає накладення на шкіру спеціальних еластичних стрічок в області розвитку патологічного процесу та локалізації болю.

Кінезіо тейпи забезпечують зниження гіпертонусу м'язів, покращення мікроциркуляції крові та лімфатичних рідин, а як результат - зменшення болю та запального процесу. Також кінезіо тейпи сприяють покращенню рухливості хребта та суглобів та знижують ризик травм під час фізичних навантажень.

Як показує медична статистика, кінезіотейпінг прискорює процес лікування та період реабілітації. Хоча метод відносно новий, він вже встиг добре себе зарекомендувати. Спочатку кінезіотейпування використовували спортсмени для запобігання травм, але з часом методика знайшла широке застосування у медичній практиці.

В Інституті вертебрології та реабілітації лікарі успішно використовують кінезіотейпування протягом декількох років. Його ефективність підтверджена відгуками пацієнтів та результатами їх лікування. Дана методика застосовується у всіх філіях Інституту, розташованих в Києві та інших містах України. Ознайомитися з вартістю кінезіотейпування можна в розділі «Ціни».

Показання до кінезіотейпування

Кінезіологічне тейпування застосовують в основному при захворюваннях опорно-рухового апарату.

Показаннями до кінезіотейпінгу є:

 • болі у спині та шиї;

 • болі у суглобах;

 • пошкодження м'язів, зв'язок та сухожиль;

 • травми та захворювання хребта;

 • пошкодження та хвороби суглобів.

Дану методику застосовують в комплексній терапії разом з іншими видами лікування.

Ефективність кінезіотейпінгу

Суть кінезіотейпування полягає у накладенні на шкіру в області патологічного процесу кінезіологічних стрічок, які забезпечують підтримку м'язів, зв'язок та сухожиль. Кінезіо пластирі беруть на себе частину навантаження, знижуючи м'язовий тонус та спазми. Також завдяки зменшенню напруги та невеликого натягу шкіри тейпи сприяють покращенню кровообігу та лімфотоку.

В результаті кінезіотейпування:

 • забезпечує зменшення спазмів та гіпертонусу м'язів;

 • покращує рухливість елементів опорно-рухового апарату;

 • забезпечує знеболюючий ефект;

 • сприяє зниженню запального процесу;

 • забезпечує зменшення набряку та гематоми;

 • зменшує навантаження на суглоби та м'які тканини під час тренувань.

Кінезіо тейпи, як правило, наклеюють на 3-5 днів. Їх ефект зберігається протягом усього часу, а починає відчуватися приблизно через 20-30 хвилин.

Кінезіотейпування при захворюваннях хребта

При захворюваннях хребта часто спостерігається асиметричний розвиток м'язів та їх спазми. Наприклад, при сколіозі відбувається постійна напруга одних м'язів та гіпотонус інших. В результаті з'являється постійний ниючий біль у спині.

При протрузіях та грижах хребта через тиск на нервові корінці може розвиватися міофасційний синдром. На тлі запального процесу також відбувається перенапруга певних м'язів та з'являються сильні больові відчуття у спині.

Кінезіо тейп при міжхребцевій грижі або іншому захворюванні хребта дозволяє зменшити навантаження на певні м'язи, розподіливши його та взявши частину на себе. Завдяки цьому зменшується больовий синдром та прискорюється процес лікування та відновлення функціональності.

Дану методику застосовують при різних захворюваннях хребта, в тому числі при остеохондрозі. Наклеюють тейпи там, де локалізується біль, найчастіше в області попереку та шиї.

Кінезіотейпування при захворюваннях суглобів

При захворюваннях суглобів кінезіо тейпи використовують для:

 • фіксації суглоба зі збереженням його рухливості;

 • запобігання рухів, які можуть посилити пошкодження суглоба;

 • зменшення болю та запалення;

 • покращення крово- та лімфообігу.

Кінезіологічні тейпи забезпечують легку фіксацію суглобів та зменшення навантаження на них під час рухів. При цьому, на відміну від спортивних пластирів для м'язів, вони не обмежують рухливість суглобів, а навпаки її покращують.

Завдяки цьому, а також нормалізації обміну рідин кінезіотейпінг зменшує больовий синдром та забезпечує прискорення процесу одужання та реабілітації. Тейпи можна використовувати при проблемах із плечовим суглобом, колінним суглобом, тазостегновими суглобами та іншими.

Найчастіше тейпи клеять в області коліна, стегна, плеча, ліктя, зап'ястя та кисті. Техніка накладання тейпу в кожній зоні відрізняється. Клеїти стрічки для м'язів повинен лікар. Дуже важливо підготувати місце для аплікації, правильно розташувати тейпи та підібрати оптимальний рівень натягу.

Протипоказання

Кінезіотейпування вважається максимально безпечною методикою. При цьому певні протипоказання до її застосування все ж є. До них відносять:

 • тромбоз вен;

 • захворювання серця та нирок;

 • цукровий діабет;

 • захворювання або пошкодження шкіри та деякі інші стани.

Кінезіологічні пластирі, в окремих випадках, можуть бути протипоказані під час вагітності, а також людям з алергією на акрил.

Лейкопластир для кінезіологічного тейпування клеять в середньому на 5 днів. Завдяки використанню спеціальних матеріалів вони не викликають дискомфорту та подразнень на шкірі.

 

Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка
Усього голосів: 23
Середня оцінка: 4.5