Меню
Знайти
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Київ
Львів
Івано-Франківськ
Єдиний колл-центр в Києві 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22
сб-нд: з 8 до 20

Біль у спині

 1. IVR
 2. Що ми лікуємо
 3. Біль у спині

Практично кожна людина хоч раз у житті стикається з проблемою болю у спині. Згідно зі статистичними даними, цей симптом займає друге місце по частоті серед причин звернення за медичною допомогою. 

Причини виникнення болю у спині 

Біль у спині може бути ниючим або гострим, постійним або періодичним. Він може локалізуватися у різних ділянках хребта та віддавати у плечі, шию, грудну клітину або кінцівки.

Біль — це тільки симптом, викликаний певним захворюваннями. Хоча при різних патологіях характер болю, як правило, відрізняється, визначити правильний діагноз за суб'єктивними відчуттями не можна, необхідна діагностика.

 Причинами болю у спині можуть бути:

 • пошкодження м'язів, зв'язок та/або сухожиль;
 • асиметричний розвиток м’язів спини;
 • травми хребта або суглобів;
 • викривлення хребта (сколіоз, кіфоз, лордоз);
 • протрузії, грижі міжхребцевих дисків та інші захворювання хребта;
 • хвороби суглобів, в тому числі такий стан, як остеохондроз;
 • запальні та інфекційні захворювання;
 • радикуліт;
 • хвороби внутрішніх органів та інші.

У разі травми або запалення м'яких тканин біль у спині може бути ниючим. При цьому він не посилюється під час рухів або зміни положення тіла. Якщо це відбувається, біль може свідчити про розвиток захворювання хребта.

Різкий біль з'являється при травмах хребта та суглобів, протрузіях або грижах міжхребцевих дисків. Ці патології також можуть супроводжуватися зменшенням рухливості хребта, онімінням кінцівок та іншими неврологічними симптоми.

Сильний біль у спині, найчастіше в попереку, може виникати також при радикуліті. Він супроводжується запальним процесом, спазмами та болями у м'язах. При лікуванні необхідно враховувати, що радикуліт є тільки синдромом, який розвивається на тлі інших захворювань хребта. 

Особливості діагностики 

 

Коли болить спина,  важливо звернутися до фахівця. Лікар проведе огляд, пальпацію, вислухає скарги та проаналізує історію хвороби. Досить часто таких методів діагностики достатньо для з’ясування діагнозу.

Якщо ж даних мало, лікар може направити на додаткові інструментальні дослідження, зокрема МРТ, КТ, функціональний рентген та інші. Вид необхідного дослідження лікар визначає індивідуально. Робити обстеження без призначення небажано, оскільки в конкретному випадку вони можуть бути неінформативними. 

Лікування захворювань хребта та суглобів спини

Лікування болю в спині найчастіше починається зі зняття гострих симптомів. В Інституті вертебрології та реабілітації для цього застосовують лікувальні блокади хребта та фізіотерапевтичні процедури. Блокади - це ін'єкції протизапальних та знеболювальних препаратів, які вводять в осередок патологічного процесу. За рахунок місцевого введення вони забезпечують дуже швидкий ефект.

Якщо причина болю залишається неясною, після зняття гострих симптомів лікар може призначити пацієнтові додаткову діагностику.

Лікування захворювань спини, як правило, комплексне. Застосування різних методів дозволяє вплинути на всі ланки патологічного процесу та забезпечити найкращий результат. Завдяки комплексному підходу вдається прискорити процес лікування, запобігти прогресуванню захворювання та розвитку частих загострень.

  Для лікування спини пацієнтові можуть призначити:

Комплекс лікувальних заходів формується лікарем індивідуально в залежності від стану пацієнта.

Особливе місце в ньому займає робота з м'язами. Багато захворювань хребта та суглобів спини супроводжуються слабкістю м'язового корсета, асиметричним розвитком м'язів та спазмами.

Для нормалізації стану всіх м'язів, їх зміцнення та усунення асиметрії застосовують лікувальний масаж, фізіотерапію, лікувальну гімнастику та заняття на комп'ютеризованих тренажерах David. Їх унікальність полягає в можливості оцінити стан м'язів, розрахувати необхідний рівень навантаження та забезпечити напругу одних м'язів, зберігаючи інші в розслабленому стані. 

Дізнатися вартість лікування спини та курсу занять на медичних тренажерах David ви можете в розділі «Ціни». 

Профілактика болю у спині 

Думати про здоров'я спини, як правило, починають, коли вона вже болить. Якщо така проблема виникла хоч раз, необхідно проводити не тільки лікування, але й профілактику майбутніх загострень або подальшого розвитку захворювання.

Програму профілактики лікар також формує індивідуально. Найчастіше вона передбачає не тільки проходження курсу терапії в клініці, але й регулярні заняття лікувальною гімнастикою в домашніх умовах. 

 
Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка
Усього голосів: 154
Середня оцінка: 4.1
Записатись на консультацію