Меню
Знайти
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Київ
Львів
Івано-Франківськ
‎(044) 360-70-50 (‎073) 360-70-50 (‎050) 360-70-50 ‎(098) 360-70-50

Ультразвукова терапія

IVRМетоди лікуванняУльтразвукова терапія

Ультразвукова терапія (скорочено УЗТ) — це лікування за допомогою сучасного апарату, що випромінює ультразвукові хвилі різної частоти. Вони викликають стиснення і розтягнення тканин, тим самим стимулюючи відновлювальні процеси. Нижня межа частоти застосовується для лікування глибоко розташованих тканин, а верхня межа частоти — для запалених тканин, що знаходяться ближче до поверхні шкіри. Регулюючи частоту, фахівець концентрує вплив ультразвуку на проблемних ділянках, уникаючи взаємодії зі здоровими органами і тканинами.

Вплив ультразвуку на організм має три типи: фізико-хімічний, механічний та тепловий. При цьому найбільш важливим є механічний фактор — завдяки акустичному тиску створюються мікровібрації тканин і здійснюється масаж тих зон, до яких не можна дотягнутися вручну. Термічний ефект УЗТ сприятливо впливає на судини, а фізико-хімічні процеси активізують окислювально-відновні процеси і синтез біоактивних сполук.

Як проходить лікування ультразвуком?

Інститут вертебрології і реабілітації використовує ультразвук для лікування суглобів, сполучних тканин і радикуліту, а також для реабілітації після травм і переломів.

Ультразвукова терапія абсолютно безболісна. Іноді процедура може відчуватися як слабке тепло в точці впливу. Лікувальний курс найчастіше включає в себе 5-6 процедур. Наш апарат ультразвукової терапії — гідний представник лінійки високоякісного сучасного фізіотерапевтичного обладнання компанії BTL. Одна лікувальна процедура триває близько 15 хвилин, з використанням комфортної та ефективної для пацієнта частоти ультразвуку.

Які корисні властивості ультразвукової терапії?

Нарівні з іншими фізіотерапевтичними процедурами, ультразвукове лікування:

 • Підсилює процеси обміну речовин в тканинах.
 • Підвищує вироблення колагену і еластину.
 • Насичує клітини киснем.
 • Покращує кровообіг.
 • Знімає больові відчуття та спазми.

Чи є протипоказання до УЗТ?

Перш ніж призначати пацієнтові курс ультразвукової терапії, лікар обов'язково вивчає анамнез і переконується в тому, що до проведення даної процедури немає протипоказань. Такими протипоказаннями можуть бути:

 • вагітність;
 • атеросклероз;
 • захворювання центральної нервової системи;
 • серцева недостатність;
 • наявність доброякісних або злоякісних утворень;
 • захворювання ендокринної та кровоносної систем;
 • наявність металевих протезів.

Застосовуючи ультразвуковий апарат для лікування суглобів і вирішення інших проблем опорно-рухового апарату, фахівці Інституту вертебрології та реабілітації, в першу чергу, зацікавлені в усуненні причини захворювання. Як правило, монотерапія не вирішує проблему повністю. Тому лікар може порекомендувати пацієнту поєднати курс УЗТ з іншими фізіотерапевтичними процедурами, лікувальними масажами або вправами на медичних тренажерах David.

Записатись на консультацію