- Вибір міста
- Київ
- Львів
- Івано-Франківськ
Остеохондроз - це передчасне старіння кісткових та хрящових структур хребта
Процес остеохондрозу зумовлений генетично.
Швидкість розвитку якого залежить від внутрішніх (ендогенних) і зовнішніх (екзогенних) причин
Остеохондроз розвивається в нормі згідно вікових дегенеративних незворотних змін в хребті.
Патологічним вважається розвиток остеохондрозу з юнацького віку (так званий юнацький остеохондроз). Якщо прояви остеохондрозу не відповідають віку людини.
Першими проявами є болі в області шийного, грудного чи поперекового відділу хребта, обмеження рухів, м'язвий спазм. Особливо, якщо дані симптоми виникають без додаткових навантажень, тобто явних на те причин. Для підтвердження діагнозу достатньо зробити рентген знімок хребта або МРТ.
При розвитку ускладнень або швидкого прогресування можуть виникати порушення (функції) в тих органах, які отримують іннервацію від ураженого сегмента, що може проявитись больовим відчуттям як в самих органах так і в їх проекціях
Лікувати потрібно остеохондроз, якщо є такі прояви як біль, обмеження рухів, м'язовий спазм, вегетативні розлади
Якщо гострих симптомів не має, то потрібно займатись профілактикою передчасного прогресу остеохондрозу та розвитку його ускладнень.
Лікувати гострі прояви остеохондрозу, та займатись його профілактикою потрібно обов'язково
Остеохондроз лікується в амбулаторних умовах. Якщо ж є виражені порушення функції та стійкий больовий синдром, рекомендовано стаціонарне лікування.
Перший етап лікування це зняття гострих проявів. На цьому етапі можливе медикаментозне лікування та фізіотерапевтичне.
На другому етапі акцент на немедикаментозних методах, тобто масаж, мануальна терапія, електротерапія та лікувальна фізкультура.
Третій етап - це санаторно курортне лікування.
Якщо не лікувати гострі прояви остеохондрозу це може порушувати працездатність, як на короткий так і на тривалий термін. Навіть з втратою можливості повноцінно займатись повсякденними справами, знизити або втратити працездатність.
Профілактикою загострень остеохондрозу є формування м’язового корсету. На початку проводиться тестування сили і збалансованості різних груп м’язів. Вправи підбирає реабілітолог або інструктор з лікувальної фізкультури згідно отриманих даних.
Остеохондроз не можливо вилікувати, оскільки це закономірний процес, який проходить відповідно до віку і є генетично зумовленим.
З остеохондрозом люди ведуть повноцінне життя і тільки розвиток ускладнень може обмежувати працездатність та погіршувати якість життя.