Меню
Знайти
Київ
Львів
Івано-Франківськ
Єдиний колл-центр в Києві
Пн-Пт: з 7:30 до 21:00
Сб: 8:00-20:00
Нд: 9:00-18:00

Сучасні методи лікування шийного остеохондрозу

  1. IVR
  2. Статті
  3. Сучасні методи лікування шийного остеохондрозу

Сучасний малорухливий спосіб життя стає причиною того, що таке поширене захворювання як шийний остеохондроз активно молодшає. На нього все частіше скаржаться «айтішники», водії та інші представники «сидячих» професій. За словами медиків, зі скаргами на шийний остеохондроз звертаються навіть 17-річні підлітки. Як правило це ті, хто активно користується смартфоном.

Справа в тому, що в залежності від куту нахилу над гаджетом, хребет людини відчуває навантаження від 12 до 27 кг. Чим більше часу людина проводить в такому положенні, тим швидше зношуються міжхребцеві диски, виникають болі в шиї, спині, що можуть спровокувати виникнення остеохондрозу. Лікарі рекомендують звернутись до фахівців одразу ж при появі перших симптомів, інакше наслідки нехтування своїм здоров'ям можуть бути незворотніми.

Що ж це за хвороба - шийний остеохондроз?

Найбільш рухливий серед всіх відділів хребта - саме шийний. Він має сім хребців, які з'єднані еластичними міжхребцевими дисками. Кожен диск має фіброзне кільце з пульпозним ядром усередині.

Порушення в ньому обміну речовин може свідчити про появу остеохондрозу, при якому міжхребцевий диск втрачає свою міцність і пружність. Надалі, під впливом завантажень, фіброзне кільце випинається, на ньому виникають тріщини.

Шийний відділ має безліч нервових каналів і кровоносних судин для забезпечення кровопостачання головного мозку, а хребці впритул прилягають один до одного. Таким чином, навіть помірна деформація одного з хребців призводить до того, що нервові структури і кровоносні судини стискаються.

Які симптоми шийного остеохондрозу і в чому їх небезпека?

Перші ознаки захворювання проявляються у вигляді напруги і поколювань в м'язах шиї, больових відчуттів, які можуть віддавати в область потилиці, лопаток, рук. Коли внаслідок остеохондрозу порушується мозковий кровообіг, з'являються головні болі, вегето-судинні захворювання, гіпертонія. Також захворювання погано позначається на серцево-судинну та дихальну системи, на загальну координацію, погіршуються слух і зір.

Якщо вчасно не почати лікування, шийний остеохондроз може стати причиною міжхребцевої протрузії, грижі.

Діагностика шийного остеохондрозу

Діагностикою та лікуванням остеохондрозу шийного відділу хребта займаються вузькопрофільні фахівці - ортопеди-травматологи і неврологи, що спеціалізуються в області вертебрології. В першу чергу лікар визначає ступінь вираженості симптоматики захворювання. Також визначаються можливі причини появи - шкідливі умови праці, звички пацієнта, наявність травм.

Якщо в цьому є необхідність, пацієнту рекомендується додаткове обстеження:

Рентгенографія показує ступінь нестабільності тіл хребців шийного відділу.
МРТ дозволяє виявити освіти протрузій, гриж міжхребцевих дисків і стан м'яких тканин.
УЗД судин голови і шийного відділу (доплерографія) рекомендуються при порушеннях мозкового кровообігу, мігрені. Це обстеження дозволяє визначити стан хребетних артерій, вен, а також наявність патологічної звивистості і петель судин. УЗД також дозволяє побачити порушення прохідності судин. У комплексі всі ці обстеження дозволяють побачити загальну картину стану шийного відділу хребта, щоб правильно встановити діагноз і призначити максимально ефективне лікування,в подальшому - реабілітацію для закріплення тривалого результату.

Особливості лікування остеохондрозу шийного відділу

Лікування спрямоване на поліпшення кровопостачання головного мозку і тканин, що оточують шийний відділ хребта, збільшення рухливості блокованих сегментів шийного відділу хребта, зменшення больового і міотонічного синдрому.

Для досягнення поставлених цілей застосовуються різні методики:

Масажі в комплексі з легкими ортопедичними корекціями для поліпшення кровотоку в шийному відділі хребта.
Метод короткого важеля для корекції хребта. Цей нетравматичний метод дозволяє ефективно усунути функціональні блоки і відновити рухливість сегментів.
Ударно-хвильова терапія для поліпшення метаболічних процесів, відновлення клітин і уражених ділянок тканин, усунення м'язових спазмів.
Карбоксітерапіі (лікувальний вплив вуглекислого газу на тканини хребта і суглобів).
Фізіотерапевтичні методи лікування (електротерапія і магнітотерапія).
Медикаментозне лікування (блокади, мультизональні та інші ін'єкції) в комплексі з перерахованими вище методами. Медикаменти використовуються тільки в окремих випадках, для зняття гострого стану при міотонічному (набряк м'яких тканин) і больовому синдромі.

ЛФК при остеохондрозі шийного відділу

У лікуванні захворювань опорно-рухового апарату все більш популярною стає лікувальна фізкультура. Вона застосовується не тільки в стані ремісії, але і в якості профілактики шийного остеохондрозу. Фізичні вправи поліпшують кровообіг, зміцнюють м'язовий корсет, усувають обмеження рухливості хребців, збільшують обсяг рухів, дозволяють відновити нервово-м'язові зв'язки.

Ефективних результатів допомагає досягти фінсько-німецька методика David, яку проводять в Інституті вертебрології і реабілітації. В ході комплексного комп'ютерного тестування збирається інформація про стан шийного відділу хребта
 ,визначається ассиметрія і сила м'язів у шийному відділі. На підставі цих показників розраховується можливе навантаження і формується індивідуальна програма занять на сучасних медичних тренажерах. Для лікування і закріплення результату слід двічі на рік проходити курс по 24 заняття. Результати занять на тренажерах, зазвичай, помітно вже після 5-6 заняття.


Самолікування - не вихід

Ознаки шийного остеохондрозу часто ігнорують або займаються самолікуванням. Тим часом, це може призвести до серйозних ускладнень. Особливо людина ризикує в разі самостійного лікування, при застосуванні травмонебезпечних мануальних методик і фізичних маніпуляцій, які не просто не лікують, а ще більше можуть ускладнити захворювання. Лікування шийного остеохондрозу краще довірити кваліфікованим фахівцям, які підберуть для Вас сучасні та ефективні методи, що виключають можливість травмування уражених ділянок шийного відділу хребта.

Інститут вертебрології і реабілітації - лідер в області лікування спини протягом 17 років. У більш ніж 95% випадків пацієнти Інституту позбавляються від захворювань хребта без операцій.

Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка
Усього голосів: 110
Середня оцінка: 4.3