Меню
Знайти
Київ
Львів
Івано-Франківськ
(‎050) 360-70-50 ‎(098) 360-70-50
Єдиний колл-центр в Києві
Пн-Пт: з 7:30 до 21:00
Сб: 8:00-20:00
Нд: 9:00-18:00

Костоправ — добро чи зло?

  1. IVR
  2. Статті
  3. Костоправ — добро чи зло?

Всі ми чули про таку дивну професію як КОСТОПРАВ. І дуже по-різному до неї ставляться різні категорії людей. Одні вважають їх чарівниками та рятівниками, інші – коновалами, які калічать нещасних пацієнтів.

Чому ж суспільні думки так розділилися?

Все залежить від методів роботи фахівця. По своїй суті маніпуляції, які виконує даний спеціаліст, є ортопедичною корекцією, мета якої – відновлення рухливості та анатомічного співвідношення між хребцями. Існують різні техніки ортопедичної корекції, які відрізняються за ступенем ризику, підходами та силою своєї дії.

Зокрема, «класикою» мануальної терапії вважаються ротаційні силові методи впливу на хребет, які передбачають застосування високоенергетичних скручувальних рухів  та значного силового впливу. Будучи достатньо ефективними в умілих руках, вони відносяться до агресивних технік та мають ряд протипоказань, до того ж можуть бути дуже болісними. Саме тому ми так багато чули, що мануальна терапія – це дуже страшно і боляче.

Які ризики?

Неправильне виконання ротаційних технік мануальної терапії та неврахування протипоказань може спричинити травми хребта (переломи або розрив зв’язок), гіпермобільність сегменту хребта, компресію (стиснення) корінцевих структур. В Інституті нейрохірургії, нажаль, можна навіть зустріти пацієнтів, паралізованих після невдалих спроб «вправити диск» агресивними методами. Саме через це і з’явились історії про костоправів, які калічать людей та дискредитують мануальну терапію як таку.

Як же обрати спеціаліста?

Насправді, такі ускладнення відбуваються тому, що часто мануальним терапевтом себе називають спеціалісти без необхідної медичної освіти та глибинних знань анатомії, які є надважливими критеріями в даному випадку. Тому, ви маєте бути абсолютно впевненими у кваліфікації фахівця та наявності у нього відповідної освіти та досвіду. І ця професія називається ЛІКАР ОРТОПЕД-ТРАВМАТОЛОГ. Не костоправ, і навіть не мануальний терапевт і вертебролог (офіційно немає таких лікарських спеціальностей, це просто напрямки медицини, а не підтверджена спеціалізація в дипломі).

При цьому, безперечно, є багато висококваліфікованих лікарів з величезним досвідом, які володіють різними методами мануальної терапії, в тому числі ротаційними, та можуть зважити всі ризики і користь, обираючи необхідну методику. Саме завдяки професіоналам своєї справи мануальна терапія, зокрема ортопедична корекція, заслужила свою довіру серед пацієнтів, незважаючи ні на що.

Не всі техніки мануальної терапії є агресивними та ризикованими!

Фахівці Інституту вертебрології застосовують «ортопедичну корекцію методом короткого важеля». Це м`яка методика, яка повністю виключає ротаційний механізм впливу на хребет та передбачає надзвичайно точні маніпуляції саме на блоковані сегменти. Це безпечна, практично безболісна та надзвичайно ефективна процедура, яка дозволяє розблокувати знерухомлений сегмент та відновити нормальну рухову функцію всього хребта.

Корекція – не  панацея!

Не варто сподіватися, що ортопедична корекція враз зніме біль і хвороба відступить. Це не чарівна паличка і вона не всесильна. Скоріше, це швидка допомога, яка, в комплексі з іншими методами лікування, полегшить ваш стан та дозволить у більш спокійному режимі зайнятись головним – працювати над собою задля здорової спини. А здорова спина – це сильна спина!

Так, саме ваша робота буде вирішальним етапом, який або допоможе вам вилікувати хворобу і ще довго про неї не згадувати, або раз за разом повертатись до лікування в стані загострення та «вправляти диски». Адже без зміцнення м’язового корсету, а особливо, глибоких м’язів-стабілізаторів хребта, зусилля лікарів можуть зійти нанівець після необережного руху чи підняття важкої ноші.

Ставтеся з турботою до своєї спини! Не чекайте загострень, щоб приділити їй увагу. Не чекайте, коли вона «попросить» про допомогу гострим болем – забезпечте своїй спині міцний м’язовий фундамент, який триматиме її довгі роки. Але цей фундамент потребує постійного догляду – регулярних дозованих фізичних навантажень. Це має стати такою ж обов’язковою звичкою, як чистити зуби. І повірте, ці рекомендації будуть мати вагу золота, коли ви будете бавити внуків та правнуків, тримаючи їх на руках або катаючи на велосипеді! :)

 

 

Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка
Усього голосів: 52
Середня оцінка: 4.1